podcasty ppp

Cykl podcastów FPPP (odc. 1 – 5)

Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości (FPPP) nagrała cykl podcastów poświęconych innowacjom, edukacji i przyszłości przemysłu. Cykl to nie tylko źródło wiedzy, ale także przestrzeń inspirujących rozmów z ekspertami, liderami i specjalistami. W każdym odcinku eksperci i liderzy dzielą się wiedzą na temat kluczowych projektów, najnowszych trendów technologicznych oraz wyzwań stawianych przez przemysł przyszłości.

#1 Postęp technologiczny a nowe kompetencje

W podcaście udział wzięli Paweł Nowak – dyrektor Działu Zarządzania Wiedzą FPPP oraz dr hab. inż Mariusz Hetmańczyk – zastępca dyrektora Działu Zarządzania Wiedzą FPPP. Eksperci rozmawiali na temat kluczowych kompetencji przyszłości w kontekście rozwoju technologicznego, wpływu sztucznej inteligencji i robotyzacji na wymagania zawodowe oraz trendów technologicznych kształtujących rynek pracy.

#2 Nowa fala edukacji: Nauczyciel Przyszłości w świetle nowych technologii

W rozmowie z Kingą Skrzek, specjalistą ds. nowych technologii w Fundacji, dowiesz się więcej o innowacyjnym podejściu do edukacji na przykładzie projektu „Nauczyciel Przyszłości”. Pytania, które poruszyliśmy w tym odcinku to m.in.: do kogo skierowany jest program, jak przebiegał pilotaż programu w regionie radomskim i jakie są efekty dla uczestników. Ponadto ekspertka omówiła także wyzwania stojące przed nauczycielami i systemem edukacyjnym związane z nowymi technologiami. Podczas rozmowy przedstawiono różnorodne technologie i metody edukacyjne dostępne w showroomie Fundacji, a także informacje na temat ich dostępności dla różnych grup społecznych.

#3 Narzędzia FPPP dla przedsiębiorców

Kolejny odcinek podcastu, który skupia się tym razem na roli Fundacji w wspieraniu przedsiębiorców w Polsce. Głównym gościem odcinka jest Paulina Mizerska, główny specjalista w Dziale Zarządzania Wiedzą w FPPP. Rozmowa koncentruje się na przedstawieniu narzędzi oferowanych przez Fundację, takich jak Mapowanie Technologii, Weryfikator Kompetencji, Nawigator Technologiczny i Nawigator Finansowy. Paulina Mizerska omawia funkcje, cele i korzyści wynikające z zastosowania tych narzędzi, podkreślając ich rolę w zwiększaniu konkurencyjności technologicznej polskich przedsiębiorstw.

#4 Konkurs „Fabryka Przyszłości” jako katalizator transformacji

Rozmowa dotycząca konkursu „Fabryka Przyszłości” – inicjatywy, która ma na celu stymulowanie transformacji w przemyśle poprzez wyróżnianie i nagradzanie innowacyjnych projektów. Maciej Malik opowiada m.in.: o głównych celach, założeniach, etapach konkursu a także o kategoriach konkursowych w jakich firmy mogą ubiegać się o tytuły czy wyróżnienia. Dodatkowo, prezes Maciej Malik podsumuje tegoroczną edycję, prezentując najlepsze praktyki i osiągnięcia nagrodzonych projektów.

#5 Przemysł przyszłości w różnych regionach Polski

Odcinek cyklu poświęcony roli Regionalnych Rad Przemysłu Przemysłu w tworzeniu korzystnych warunków dla rozwoju przemysłu, wspieraniu innowacji i integrowaniu lokalnych firm. W rozmowie udział wzięły sekretarze Zachodniopomorskiej i Mazowieckiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości, Joanna Pyżanowska i Julia Munik, dzielące się wiedzą na temat budowy silnych ekosystemów przemysłowych w swoich regionach.

Zachęcamy do oglądania i słuchania naszych podcastów, dostępnych w portalu YouTube. Wkrótce opublikujemy kolejne odcinki cyklu.