Przejdź do treści

Co realnie może dać firmie robotyzacja i sztuczna inteligencja?


Prelegenci pokażą praktyczne przykłady wdrożeń, sugerując, jakich błędów warto unikać. Mateusz Amroziński z Fanuca, firmy produkującej maszyny przemysłowe, skupi się na tym, jak inwestycje w robotyzację ułatwiają osiąganie zysków w procesach produkcyjnych, a także jak zwiększać wydajność i bezpieczeństwo systemów. Sposoby wykorzystania sztucznej inteligencji w usprawnianiu wytwarzania i logistyki to z kolei temat wystąpienia Michała Krasonia ze Stermedia, eksperta komputerowej analizy danych nieuporządkowanych. Przedsiębiorstwo używa algorytmów uczenia maszynowego m.in. do przewidywania ilości kleju niezbędnego przy produkcji samochodów, opierając analitykę o rodzaj i liczbę elementów, które przyjeżdżają do fabryki danego dnia. Reprezentanci Volkswagena, dr Łukasz Józefowski i Cezary Tadej, opowiedzą o działaniach koncernu zmierzających do wytwarzania 4.0. Kwestię przewagi konkurencyjnej wynikającej z posługiwania się technologiami przemysłu czwartej generacji omówi natomiast prezes PPP, Andrzej Soldaty.

produkcja samochodu
(fot. Getty Images)

Rejestracja na wydarzenie „Przemysł 4.0 – Made in Wroclaw”

Spotkanie organizowane przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, firmę Stermedia i Platformę Przemysłu Przyszłości rozpocznie się 20 maja o 10:00. Zapisy online prowadzi serwis Wroclaw.pl. Konferencja została zaplanowana z myślą o specjalistach i osobach zarządzających przedsiębiorstwami, które szukają impulsu do wdrożenia nowoczesnych technologii. Kolejne wydarzenia będą dotyczyły wprowadzania wirtualnej rzeczywistości, blockchainu, druku 3D i digital twin.

druk 3d z metalu
(fot. Getty Images)

Webinar Przemysłu Przyszłości o pracownikach

Dzień wcześniej, 19 maja, rozpocznie się spotkanie na temat trendów w rekrutacji i zarządzaniu zespołami w warunkach pracy zdalnej. Swoją wiedzą z uczestnikami webinarium podzielą się: Nika Darnowska, Piotr Kaczmarek-Kurczak i Michał Karlikowski. Zapisy prowadzimy w dziale Wydarzenia.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się: