ONCITE jest centrum danych z aplikacjami do zastosowań przemysłowych. Wśród oprogramowania znajdziemy między innymi narzędzie zbierające informacje z różnych źródeł i ułatwiające monitorowanie produkcji, które pomaga w podejmowaniu szybkich decyzji związanych z procesami w zakładzie. Inna aplikacja śledzi łańcuch dostaw i przesyła bezpiecznie dane do partnerów. Pracę z danymi wspomagają algorytmy uczenia maszynowego. Platforma Rittala to rozwiązanie typu plug-and-produce, nie wymaga zatem skomplikowanej konfiguracji.
Dzięki temu, że infrastruktura znajduje się w hali produkcyjnej firmy, wszystkie informacje są przetwarzane na miejscu, a wytwórcy części sami wskazują, które dane powinny trafić do chmury. Rittal przekonuje, że to produkt dla przemysłu motoryzacyjnego, ale też dla innych sektorów, np. bankowości. Przedsiębiorstwa coraz częściej decydują się na edge computing, ponieważ technologia obróbki informacji blisko miejsca, gdzie powstają, podnosi szybkość działania, mniej obciąża łącza oraz zwiększa bezpieczeństwo.
Jako pierwsza centrum danych ONCITE wykorzysta organizacja Towarzystwo Fraunhofera, zajmująca się badaniami stosowanymi i ich użyciem w przemyśle. Rittal zademonstrował swoje rozwiązanie w czasie targów SPS w Norymberdze w listopadzie. To organizowane od 30 lat wydarzenie, podczas którego wystawcy prezentują urządzenia wykorzystywane w automatyzacji i cyfryzacji procesów przemysłowych.