Przejdź do treści

Wnioski z kryzysu, nowe technologie i studia przypadków – konferencja dla przedsiębiorców

  • Podczas Digitalising Manufacturing eksperci porozmawiają o cyfryzacji produkcji i sposobach radzenia sobie ze skutkami pandemii.
  • Poza panelami dyskusyjnymi organizatorzy przygotowali wirtualne pokazy technologii i spotkania jeden na jeden ze specjalistami.
  • Dwudniowe wydarzenie rozpocznie się 5 października o 13:00. Jesteśmy partnerem tej edycji.
digialising manufacturing

Celem spotkania jest wyciągnięcie wniosków z kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa i przedstawienie propozycji reagowania na jego skutki. Goście z różnych krajów podzielą się swoimi doświadczeniami z ostatnich miesięcy oraz podjętymi działaniami. Pierwszego dnia wydarzenia zaplanowano panele poświęcone m.in. zwinnemu podejściu do wytwarzania i cyfryzacji produkcji. Łańcuchy dostaw oraz nowe modele biznesowe to tematy, które omówią eksperci w czasie drugiego dnia konferencji. Przedstawiciele firm (m.in. Rotoherm Group, Photocentric) podzielą się studiami przypadków dotyczącymi transformacji przedsiębiorstw. Organizatorzy zaplanowali także prezentacje technologii – m.in. rękawic wykorzystywanych w aplikacjach wirtualnej rzeczywistości czy systemu wizyjnego dla robotów, a także demonstratora „Factory in a Box” przedstawiającego wykorzystanie nowych technologii na liniach produkcyjnych.

(Factory in a Box – fot. MTC)

Terminy i zapisy

Konferencja rozpocznie się 5 października o 13:00. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach, sesjach Q&A i spotkaniach jeden na jeden z ekspertami doradzającymi w zakresie rozwoju strategii firmy, inżynierii danych, automatyzacji i robotyzacji oraz modelowania i symulacji. Konferencja Digitalising Manufacturing tym razem będzie wirtualna – na bezpłatne wydarzenie prowadzone w aplikacji Zoom, można rejestrować się na stronie Manufacturing Technology Centre. Osoby, które się zapiszą, dostaną interaktywną agendę umożliwiającą dołączenie do poszczególnych paneli, a także dostęp do wszystkich materiałów filmowych po zakończeniu wydarzenia. Partnerem inicjatywy jest Platforma Przemysłu Przyszłości.

(Digitalising Manufacturing 2019 – fot. MTC)

Manufacturing Technology Centre

Konferencja Digitalising Manufacturing jest organizowana corocznie od 2015 roku. Do tej pory wydarzenie było prowadzone w siedzibie Manufacturing Technology Centre w Parku Naukowym w Liverpoolu. Inicjator przedsięwzięcia, MTC, to ośrodek badań i technologii założony w 2010 roku, który pomaga brytyjskim firmom produkcyjnym wykorzystywać nowoczesne rozwiązania i usprawniać procesy. Częścią organizacji jest Narodowe Centrum Wytwarzania Przyrostowego, prowadzące badania i szkolenia z druku 3D.