Przejdź do treści

Wkrótce wirtualne dni otwarte krakowskiego showroomu Fabryki Przyszłości


  • Eksperci zaprezentują wykorzystanie robotów i czujników przemysłowego IoT.
  • Będą też sesje dotyczące łączności nowej generacji i bezpieczeństwa danych.
  • Spotkanie organizuje hub4industry. Piszemy, kiedy i co dokładnie zobaczą zainteresowani menadżerowie.

Podczas wydarzenia eksperci przybliżą technologie i maszyny używane w nowoczesnych zakładach produkcyjnych. Będą to inteligentne roboty, autonomiczne urządzenia mobilne i konserwacja zapobiegawcza, która umożliwia przewidywanie usterek jeszcze przed awarią za pomocą czujników przemysłowego internetu rzeczy. Jedna z sesji skoncentruje się na wykorzystaniu w fabrykach łączności 5 generacji z transmisją do 10 Gbit/s i opóźnieniami poniżej 1 ms. Specjaliści omówią zagadnienia dotyczące cyberbezpieczeństwa i integracji danych w kontekście zarządzania produkcją.

Kiedy?

Prezentacjom technologii będą towarzyszyły prelekcje dotyczące przemysłu 4.0 i koncepcji fabryki przyszłości. Internetowe spotkanie rozpocznie się 24 listopada o 10:00 i potrwa blisko 5 godzin – chęć uczestnictwa można zgłosić w serwisie Gotowebinar.com. Wydarzenie organizuje krakowski hub4industry, który, tak jak pozostałe Huby Innowacji Cyfrowych koordynowane przez Platformę Przemysłu Przyszłości, pomaga przedsiębiorcom we wprowadzaniu w ich organizacjach nowoczesnych rozwiązań.

Showroom Fabryki Przyszłości

Pokazowa fabryka wyposażona w technologie p4.0 została otwarta w październiku. Można w niej zobaczyć, jak działają roboty przeznaczone do obsługi maszyn, spawania, przenoszenia towarów czy przewozu surowców i gotowych produktów. W hali zamontowano niewielkie anteny sieci 5G, a dzięki czujnikom w tzw. control roomie na bieżąco są monitorowane informacje o stanie maszyn, urządzeń i całego budynku. Showroom jest połączony siecią z oddalonym o ok. 11 km ASTOR Innovation Roomem – z jednego z nich można uruchamiać pokazowe procesy produkcyjne w drugim.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na