Warsztaty we wrocławskim Hubie Innowacji Cyfrowych

  • Spotkania zaplanowane na listopad będą dotyczyły cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji i automatyzacji produkcji.
  • W grudniu konsorcjum zorganizuje szkolenia poświęcone drukowi 3D – ich szczegółowa tematyka zostanie określona na podstawie ankiet wypełnianych przez zainteresowanych uczestników.
  • Jak zgłosić się na warsztaty i gdzie znaleźć ankietę? Piszemy poniżej.
robotyczne ramię

Najbliższe wydarzenia – 9 i 16 listopada – będą poświęcone tzw. security awareness, czyli świadomości zagrożeń związanych z używaniem komputerów. Poprowadzą je eksperci z przedsiębiorstwa TestArmy, zajmujący się m.in. testami bezpieczeństwa, funkcjonalności i wydajności systemów informatycznych. Natomiast Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu na 19 listopada planuje szkolenie wprowadzające uczestników w tematykę sztucznej inteligencji.

IO-Link, automatyzacja produkcji i monitorowanie stanu maszyn

Również w listopadzie dojdzie do spotkań prowadzonych przez specjalistów firmy Balluff. Warsztaty będą dotyczyły m.in. wdrażania interfejsu IO-Link, umożliwiającego instalację, diagnostykę i szybką wymianę czujników w systemach przemysłowych. Specjaliści przedstawią również case studies na temat zmian zachodzących w automatyzacji produkcji oraz zarządzaniu przedsiębiorstwami pod kątem odporności na kryzysy. Kolejne planowane szkolenia skoncentrują się na condition monitoringu, czyli monitorowaniu parametrów maszyn i urządzeń, prowadzącym do wykrywania zmian, które grożą awarią. Szczegółowy kalendarz wydarzeń zostanie wkrótce opublikowany na stronie wrocławskiego Hubu Innowacji Cyfrowych Level 4.0.

(fot. Level 4.0)

Druk 3D i ankieta dla uczestników

2 i 8 grudnia Politechnika Wrocławska przeprowadzi webinaria o druku przestrzennym w przemyśle, również w kontekście produkcji personalizowanej. Jako element przygotowań Hub Innowacji Cyfrowych opracował ankietę, która pozwoli dostosować tematykę szkoleń do zainteresowań osób planujących wziąć w nich udział. Pytania dotyczą znajomości poszczególnych technologii druku 3D, m.in. FDM czy SLM oraz zagadnień, jakie warto poruszyć. Formularz można znaleźć na tej stronie.

drukarka 3D w czasie pracy
(fot. Getty Images)

Zapisy

Żeby dołączyć do wydarzeń, trzeba wysłać zgłoszenie na adres: kontakt@level4dih.pl. Spotkania organizują konsorcjanci hubu Level 4.0, czyli Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wrocławski Park Technologiczny, Balluff i TestArmy Group. DIH zajmuje się wsparciem rozwoju nowych technologii w przedsiębiorstwach. Do tej pory z doradztwa ekspertów organizacji skorzystała m.in. Wojcieszowianka produkująca wodę i napoje oraz Divante piszące oprogramowanie dla sklepów internetowych.