Przejdź do treści

Warsaw Industry Week: 300 wystawców z 11 branż


  • Targi zostaną zorganizowane w podwarszawskim Nadarzynie i potrwają od 13 do 15 listopada.
  • Przedsiębiorcy pokażą na nich nowoczesne maszyny i oprogramowanie związane m.in. z robotyką, automatyką, obróbką tworzyw, drukiem 3D, a także laserami.
  • Częścią wydarzenia będzie konferencja Instrumenty Przemysłu 4.0 – dla menadżerów z małych i średnich przedsiębiorstw.

Za tydzień rozpoczną się targi Warsaw Industry Week. Wśród ponad 300 wystawców dominują przedsiębiorstwa związane z automatyką i robotyką, jest w tym gronie np. firma Beckhoff Automation zajmująca się tworzeniem systemów opartych na przemysłowych komputerach PC. Jej produkty i usługi pozwalają tworzyć inteligentne fabryki. Nie zabraknie również polskich marek – swoją działalność przedstawi m.in. Comatic, krakowskie przedsiębiorstwo, które projektuje i buduje maszyny oraz pomaga w automatyzacji procesów. Z kolei zespół konstrukcyjny AGH Space Systems opowie o budowie rakiet, łazików i lądowników.

Do Nadarzyna przyjadą także firmy, których działalność skupia się na przemysłowym druku 3D. Targi odwiedzi 3DGence – polski producent „trójwymiarowych” drukarek. Przedsiębiorstwo dostarcza nie tylko urządzenia i materiały, ale też aplikację umożliwiającą przygotowywanie modeli. Około 40 wystawców Warsaw Industry Week zajmuje się pisaniem oprogramowania usprawniającego procesy wytwórcze. W strefie laserów 4.0 firmy pokażą, jak można wykorzystać lasery przemysłowe i aplikacje do grawerowania. Inne prezentacje będą z kolei związane z obróbką drewna, metali i tworzyw sztucznych.

Ważnym elementem Industry Week jest konferencja Instrumenty Przemysłu 4.0. To panel skierowany do zakładów produkcyjnych z sektora MŚP. Przedsiębiorcy zainteresowani wprowadzaniem nowych rozwiązań będą mogli dowiedzieć się, jakie wyzwania na nich czekają. Wśród prelegentów są eksperci w zakresie cyfrowej transformacji, którzy opowiedzą o własnych doświadczeniach. Głos zabierze m.in. prezes Platformy Przemysłu Przyszłości, Andrzej Soldaty podsumuje aktywność organizacji w 2019 roku.

W Nadarzynie zostanie także przeprowadzone szkolenie z programowania robotów, organizowane przez firmę Mitsubishi Electric. Murrelektronik pokaże, w jaki sposób wykorzystywać w aplikacjach bezpieczeństwa moduły rozproszone. Natomiast przy stoiskach firmy Renex zainteresowani zobaczą pojedynek człowieka z robotem. Mistrzowie Polski w lutowaniu staną w szranki z maszynami – to już czwarta edycja konkursu. Pierwsza zakończyła się wygraną Michała Czerwca, który wyprzedził mechaniczne ramię o 3 sekundy.

To kolejna odsłona targów przemysłowych organizowanych w Ptak Warsaw Expo od 2016 roku. Na stronie wydarzenia można zarejestrować się, odebrać bezpłatny bilet oraz sprawdzić, jak dotrzeć na miejsce. Również wystawcy mogą jeszcze podjąć decyzję o przygotowaniu swojego stanowiska w jednej z hal. Będziemy na targach i opublikujemy w serwisie relację z Industry Week.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na