Kierunek » Przemysł 4.0 -- narzędzie do samooceny dojrzałości cyfrowej

Warsaw Industry Week: 300 wystawców z 11 branż

  • Targi zostaną zorganizowane w podwarszawskim Nadarzynie i potrwają od 13 do 15 listopada.
  • Przedsiębiorcy pokażą na nich nowoczesne maszyny i oprogramowanie związane m.in. z robotyką, automatyką, obróbką tworzyw, drukiem 3D, a także laserami.
  • Częścią wydarzenia będzie konferencja Instrumenty Przemysłu 4.0 – dla menadżerów z małych i średnich przedsiębiorstw.

Za tydzień rozpoczną się targi Warsaw Industry Week. Wśród ponad 300 wystawców dominują przedsiębiorstwa związane z automatyką i robotyką, jest w tym gronie np. firma Beckhoff Automation zajmująca się tworzeniem systemów opartych na przemysłowych komputerach PC. Jej produkty i usługi pozwalają tworzyć inteligentne fabryki. Nie zabraknie również polskich marek – swoją działalność przedstawi m.in. Comatic, krakowskie przedsiębiorstwo, które projektuje i buduje maszyny oraz pomaga w automatyzacji procesów. Z kolei zespół konstrukcyjny AGH Space Systems opowie o budowie rakiet, łazików i lądowników.

Do Nadarzyna przyjadą także firmy, których działalność skupia się na przemysłowym druku 3D. Targi odwiedzi 3DGence – polski producent „trójwymiarowych” drukarek. Przedsiębiorstwo dostarcza nie tylko urządzenia i materiały, ale też aplikację umożliwiającą przygotowywanie modeli. Około 40 wystawców Warsaw Industry Week zajmuje się pisaniem oprogramowania usprawniającego procesy wytwórcze. W strefie laserów 4.0 firmy pokażą, jak można wykorzystać lasery przemysłowe i aplikacje do grawerowania. Inne prezentacje będą z kolei związane z obróbką drewna, metali i tworzyw sztucznych.

Ważnym elementem Industry Week jest konferencja Instrumenty Przemysłu 4.0. To panel skierowany do zakładów produkcyjnych z sektora MŚP. Przedsiębiorcy zainteresowani wprowadzaniem nowych rozwiązań będą mogli dowiedzieć się, jakie wyzwania na nich czekają. Wśród prelegentów są eksperci w zakresie cyfrowej transformacji, którzy opowiedzą o własnych doświadczeniach. Głos zabierze m.in. prezes Platformy Przemysłu Przyszłości, Andrzej Soldaty podsumuje aktywność organizacji w 2019 roku.

(Konferencja z udziałem przedstawiciela PPP – graf. Warsaw Industry Week)

W Nadarzynie zostanie także przeprowadzone szkolenie z programowania robotów, organizowane przez firmę Mitsubishi Electric. Murrelektronik pokaże, w jaki sposób wykorzystywać w aplikacjach bezpieczeństwa moduły rozproszone. Natomiast przy stoiskach firmy Renex zainteresowani zobaczą pojedynek człowieka z robotem. Mistrzowie Polski w lutowaniu staną w szranki z maszynami – to już czwarta edycja konkursu. Pierwsza zakończyła się wygraną Michała Czerwca, który wyprzedził mechaniczne ramię o 3 sekundy.

(Mistrzostwa w lutowaniu – fot. Warsaw Industry Week)

To kolejna odsłona targów przemysłowych organizowanych w Ptak Warsaw Expo od 2016 roku. Na stronie wydarzenia można zarejestrować się, odebrać bezpłatny bilet oraz sprawdzić, jak dotrzeć na miejsce. Również wystawcy mogą jeszcze podjąć decyzję o przygotowaniu swojego stanowiska w jednej z hal. Będziemy na targach i opublikujemy w serwisie relację z Industry Week.

5G ABB agile AI Amazon AR ASTOR automatyzacja big data blockchain cloud computing cyberbezpieczeństwo digital twin DIH dojrzałość cyfrowa drony druk 3D edge computing egzoszkielety energetyka fabryka przyszłości fotowoltaika Gartner GOZ HP human augmentation IBM ICT IIoT konkursy logistyka Microsoft ML motoryzacja MŚP PPP pracownicy 4.0 prawo Przemysł 4.0 R&D raporty roboty Siemens startupy VR