Webinar Przemysłu Przyszłości o produkcie w czasach pandemii

  • Wydarzenie rozpocznie się 13 maja o 10:00 i potrwa ponad 2 godziny.
  • Eksperci opowiedzą, jak wprowadzenie technologicznych i organizacyjnych rozwiązań z zakresu przemysłu 4.0 może pomóc nawet rozwinąć działalność w czasie kryzysu.
  • Przykłady przedstawią szefowie firm p-beep, M4B i Wadim Plast.
  • Rozpoczęliśmy rejestrację na webinarium – link jest niżej w tekście.
mężczyźni stojący przy stole w magazynie

Grzegorz Poźniak, jeden z prelegentów, jest właścicielem firmy, która wprowadziła na rynek urządzenia IoT do przywoływania kelnerów w restauracjach. Jednak w związku z kryzysem przedsiębiorstwo zmieniło model swoich działań i promuje teraz produkty jako rozwiązanie dla zakładów pracy zainteresowanych ograniczeniem bezpośrednich kontaktów między pracownikami. Z kolei Jarosław Leśniewski, prezes M4B, opowie podczas wirtualnego spotkania, w jaki sposób pandemia wpłynęła na technologię zdalnego pomiaru temperatury, która dotąd była wykorzystywana na lotniskach. Paweł Jurkowski z firmy Wadim Plast skupi się natomiast na doświadczeniu swojego przedsiębiorstwa związanym z uruchomieniem produkcji elementów do przyłbic ochronnych. W 3 dni zespół oddziału wtryskowego zaprojektował i wykonał formy, które posłużyły do wytworzenia 100 tysięcy przyłbic dla szpitali (produkcja trwała 2 tygodnie).

(fot. Wadim Plast)

Sesje Q&A i rejestracja na wydarzenie

Podczas webinarium uczestnicy będą też mogli dowiedzieć się więcej o wsparciu i rozwiązaniach dla przedsiębiorców przygotowanych przez Platformę Przemysłu Przyszłości. Każdą prelekcję zakończy sesja Q&A. Na spotkanie online zaplanowane na 13 maja można rejestrować się w dziale Wydarzenia, tam publikujemy pełną agendę webinaru.

(fot. Getty Images)

Co jeszcze przed nami?

Już 8 maja zarejestrowani internauci posłuchają prezesa ICAN Institute, Witolda Jankowskiego, który powie uczestnikom, jak można uodpornić firmę na okoliczności związane z epidemią SARS-CoV-2. Zapisy na webinarium „VUCA a przemysł 4.0” zamykamy na kwadrans przed startem wydarzenia (początek wykładu w południe). 19 maja przeanalizujemy trendy w rekrutacji, a o prognozach dotyczących wpływu koronawirusa na cyfryzację i automatyzację w przemyśle będzie mówił dr Piotr Kaczmarek-Kurczak, naukowiec specjalizujący się w zarządzaniu, przedsiębiorczości i innowacyjności. W jednym z kolejnych Webinarów Przemysłu Przyszłości przyjrzymy się problemowi biznesowego przetrwania w czasie kryzysu. Dawid Paruzel z DPS Systems zaprezentuje mechanizmy automatyki w systemach kierowania przedsiębiorstwem przydatne do zarządzania kryzysowego.

5G 6g Agile AI AR Automatyzacja Big data Blockchain Cloud computing Cyberbezpieczeństwo Digital twin DIH Dojrzałość cyfrowa Drony Druk 3D Edge computing Egzoszkielety Energetyka Fabryka przyszłości Finansowanie Fotowoltaika GOZ Human augmentation ICT IIoT Konkursy Koronawirus Logistyka ML Motoryzacja MŚP NCBR PPP Pracownicy 4.0 Prawo Przemysł 4.0 R&D Roboty Startupy VR