Przejdź do treści

W poniedziałek konferencja o inteligentnych fabrykach


  • Eksperci m.in. z przedsiębiorstwa ELPLC oraz Platformy Przemysłu Przyszłości opowiedzą o wykorzystywaniu rozszerzonej rzeczywistości oraz zdalnym zarządzaniu maszynami. Uczestnicy i widzowie spotkania zobaczą, jak działa nowoczesna linia produkcyjna. Wśród wątków wydarzenia będzie też metodologia ADMA.

Paweł Juras i Kamil Małochleb pokażą działanie automatycznej linii produkcyjnej pozwalającej na szybkie przezbrojenia, okularów AR wspierających ekspertów w diagnostyce urządzeń, a także aplikacji umożliwiającej zdalną konfigurację parametrów maszyn. Kwestię robotyzacji na przykładzie procesu wytwarzania amortyzatorów poruszą Robert Tomasiewicz i Daniel Iwaniec. Mateusz Laska, przybliży 7 etapów transformacji do fabryki przyszłości, według Europejskiego Centrum Wspierania Zaawansowanej Produkcji.

Szczegóły

W wydarzeniu pt. „Jak inteligentne fabryki zmieniają przemysł w Polsce” wezmą udział: wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii, Jarosław Gowin, prezes Platformy Przemysłu Przyszłości, Aleksandra Ścibich-Kopiec oraz członek Zarządu PPP, Dawid Solak. Spotkanie organizujemy wspólnie z Inkubatorem Przemysłu Przyszłości. O metodach wsparcia innowacyjnych startupów opowie członek Zarządu IPP, Seweryn Partyński. Transmisja będzie dostępna na Facebooku i YouTube’ie – początek spotkania jest zaplanowany na 12:00 26 lipca.

Inteligentne fabryki

Podstawą koncepcji smart factory są systemy cyberfizyczne, które potrafią komunikować się za pośrednictwem sieci i służą do monitorowania i sterowania urządzeniami produkcyjnymi. CPS są obecne również w samochodach autonomicznych, zautomatyzowanych magazynach czy sieciach energetycznych. Globalną wartość rynku systemów cyberfizycznych w 2019 roku analitycy 360 Research Reports szacowali na 6,4 miliarda dolarów. Zgodnie z ich prognozą, w 2026 roku na tym rynku będzie 12,7 miliarda dolarów, a średnioroczny wzrost sięgnie 10,2%.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na