„VUCA a przemysł 4.0” – Webinar Przemysłu Przyszłości z prezesem ICAN Institute

  • Dr Witold Jankowski jest doradcą i trenerem menadżerów.
  • W czasie wirtualnego spotkania opowie, jak firmy mogą wypracowywać odporność na kryzys gospodarczy.
  • Webinarium rozpocznie się 8 maja o 12:00 i potrwa godzinę.

Witold Jankowski jest założycielem i prezesem ICAN Institute, centrum prowadzącego szkolenia dla pracowników na kierowniczych stanowiskach (executive education), zajmującego się doradztwem i organizacją spotkań menadżerów wysokiego szczebla. Ekspert pełni też funkcję redaktora naczelnego magazynu Harvard Business Review Polska. Podczas webinarium dr Jankowski przedstawi słuchaczom koncepcję zarządzania strategicznego o nazwie VUCA. To skrót od słów: Volatility (zmienność), Uncertainty (niepewność), Complexity (złożoność) i Ambiguity (niejednoznaczność). Uczestnicy Webinaru Przemysłu Przyszłości dowiedzą się, w jaki sposób uodpornić firmy na aktualne trudności wywołane pandemią koronawirusa. Przedstawiciel ICAN powie o wykorzystywaniu w ramach modelu VUCA technologii przemysłu 4.0.

(fot. witoldjankowski.com)

Dalsze punkty programu i rejestracja

Po pierwszej części webinarium rozpocznie się dyskusja gościa wydarzenia z prezesem Platformy Przemysłu Przyszłości Andrzejem Soldatym na temat transformacji cyfrowej w obecnych warunkach gospodarczych. Następnie rozmówcy odpowiedzą na pytania uczestników webinarium. Na piątkowe spotkanie można zapisać się w dziale Wydarzenia, rejestrację prowadzimy do 11:45 8 maja (aktualizacja: rejestracja zakończona).

Kolejne Webinary Przemysłu Przyszłości już w następnym tygodniu

12 maja eksperci PPP, Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego i Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego zajmą się budowaniem przewagi technologicznej podczas kryzysu. Poruszą temat transformacji cyfrowej, technologii przemysłu 4.0 i ich praktycznych zastosowań w przedsiębiorstwach. Tu można zgłosić swój udział w spotkaniu online.

Z kolei 13 maja zorganizujemy webinarium dotyczące przekształcania produktów w warunkach pandemii, praktycy opowiedzą o dostosowywaniu modeli biznesowych do nowej sytuacji. Z przedsiębiorcami, menadżerami i ekspertami spotkają się: Grzegorz Poźniak (p-beep), Jarosław Leśniewski (Media4Business) i Paweł Jurkowski (Wadim Plast). Po każdym z wystąpień będą 10-minutowe sesje Q&A. Niebawem napiszemy w portalu o tym wydarzeniu więcej i rozpoczniemy rejestrację.

webinarium grafika
(fot. Getty Images)

Webinary Przemysłu Przyszłości rozpoczęliśmy 29 kwietnia od godzinnego spotkania z prof. Dieterem Wegenerem, który skupił się na wpływie technologii przemysłu 4.0 na firmy. Uczestnicy wydarzenia dostali od nas link do pobrania prezentacji z webinarium, a wkrótce opublikujemy także zapis wideo. Przygotowujemy następne wirtualne prelekcje z udziałem ekspertów p4.0.

5G 6G Agile AI AR Automatyzacja Big data Blockchain Cloud computing Cyberbezpieczeństwo Digital twin DIH Dojrzałość cyfrowa Drony Druk 3D Edge computing Egzoszkielety Energetyka Fabryka przyszłości Finansowanie Fotowoltaika GOZ Human augmentation ICT IIoT Konkursy Koronawirus Logistyka ML Motoryzacja MŚP NCBR PPP Pracownicy 4.0 Prawo Przemysł 4.0 R&D Roboty Startupy VR Wodór