Przejdź do treści

„VUCA a przemysł 4.0” – Webinar Przemysłu Przyszłości z prezesem ICAN Institute


  • Dr Witold Jankowski jest doradcą i trenerem menadżerów.
  • W czasie wirtualnego spotkania opowie, jak firmy mogą wypracowywać odporność na kryzys gospodarczy.
  • Webinarium rozpocznie się 8 maja o 12:00 i potrwa godzinę.

Witold Jankowski jest założycielem i prezesem ICAN Institute, centrum prowadzącego szkolenia dla pracowników na kierowniczych stanowiskach (executive education), zajmującego się doradztwem i organizacją spotkań menadżerów wysokiego szczebla. Ekspert pełni też funkcję redaktora naczelnego magazynu Harvard Business Review Polska. Podczas webinarium dr Jankowski przedstawi słuchaczom koncepcję zarządzania strategicznego o nazwie VUCA. To skrót od słów: Volatility (zmienność), Uncertainty (niepewność), Complexity (złożoność) i Ambiguity (niejednoznaczność). Uczestnicy Webinaru Przemysłu Przyszłości dowiedzą się, w jaki sposób uodpornić firmy na aktualne trudności wywołane pandemią koronawirusa. Przedstawiciel ICAN powie o wykorzystywaniu w ramach modelu VUCA technologii przemysłu 4.0.

Dalsze punkty programu i rejestracja

Po pierwszej części webinarium rozpocznie się dyskusja gościa wydarzenia z prezesem Platformy Przemysłu Przyszłości Andrzejem Soldatym na temat transformacji cyfrowej w obecnych warunkach gospodarczych. Następnie rozmówcy odpowiedzą na pytania uczestników webinarium. Na piątkowe spotkanie można zapisać się w dziale Wydarzenia, rejestrację prowadzimy do 11:45 8 maja (aktualizacja: rejestracja zakończona).

Kolejne Webinary Przemysłu Przyszłości już w następnym tygodniu

12 maja eksperci PPP, Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego i Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego zajmą się budowaniem przewagi technologicznej podczas kryzysu. Poruszą temat transformacji cyfrowej, technologii przemysłu 4.0 i ich praktycznych zastosowań w przedsiębiorstwach. Tu można zgłosić swój udział w spotkaniu online.

Z kolei 13 maja zorganizujemy webinarium dotyczące przekształcania produktów w warunkach pandemii, praktycy opowiedzą o dostosowywaniu modeli biznesowych do nowej sytuacji. Z przedsiębiorcami, menadżerami i ekspertami spotkają się: Grzegorz Poźniak (p-beep), Jarosław Leśniewski (Media4Business) i Paweł Jurkowski (Wadim Plast). Po każdym z wystąpień będą 10-minutowe sesje Q&A. Niebawem napiszemy w portalu o tym wydarzeniu więcej i rozpoczniemy rejestrację.

Webinary Przemysłu Przyszłości rozpoczęliśmy 29 kwietnia od godzinnego spotkania z prof. Dieterem Wegenerem, który skupił się na wpływie technologii przemysłu 4.0 na firmy. Uczestnicy wydarzenia dostali od nas link do pobrania prezentacji z webinarium, a wkrótce opublikujemy także zapis wideo. Przygotowujemy następne wirtualne prelekcje z udziałem ekspertów p4.0.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na