Przejdź do treści

Transformacja cyfrowa jako konsekwencja incydentu z utratą danych – Grupa Gezet w chmurze


  • Grupa Gezet, która w 2019 roku była zmuszona do ręcznego odtwarzania danych, zdecydowała się na modernizację swoich rozwiązań informatycznych.
  • Firma przeniosła biznesowe systemy do chmury w 100%.
  • Przedsiębiorstwo skorzystało z narzędzi Microsoftu.

Utrata firmowych danych zawsze wiąże się z tymczasowym paraliżem prac organizacji, jednak powinna być równocześnie sygnałem do wprowadzenia zmian w jej funkcjonowaniu. Tak było w przypadku Grupy Gezet (lubuski dealer samochodów), która zdecydowała się na modernizację systemów i przeniesienie wszystkich procesów do chmury.

Ucz się na błędach, czyli wdrożenie na podstawie doświadczenia

Grupa Gezet zdecydowała się na transformację cyfrową pod wpływem incydentu z 2019 roku, kiedy firma straciła dane i musiała ręcznie odtworzyć informacje gromadzone przez tydzień:

Tamto doświadczenie przekonało nas, że nigdy więcej nie możemy sobie pozwolić na podobny wypadek i musimy zmodernizować nasz system IT. Zaczęliśmy więc szukać rozwiązania, które zapewni bezpieczeństwo danych i uchroni przed ich utratą w przyszłości – opowiada Łukasz Krześniak, dyrektor zarządzający w Grupie Gezet.

15 systemów dziedzinowych w chmurze

Eksperci Microsoftu wskazują, że wdrożenie pakietu Microsoft 365 wraz z Azure Virtual Desktop, oprócz aspektów związanych z bezpieczeństwem danych, pozwoliło na zdalny dostęp do infrastruktury IT oraz systemów dziedzinowych oraz ERP (Enterprise Resources Planning). Zastosowane przez Gezet rozwiązanie jest unikatowe w skali kraju: Dotąd nikt w Polsce nie przenosił do chmury systemów dziedzinowych, z jakich korzystają na co dzień poszczególne oddziały Grupy Gezet – zaznacza koncern z USA, który dostarczył rozwiązania informatyczne. Gezet ma 15 systemów dziedzinowych.

Biuro tam, gdzie chcesz

Łukasz Krześniak z Grupy Gezet akcentuje, że wdrożenie umożliwiło przeniesienie systemów w 100% do chmury, dzięki czemu pracownicy mogą działać sprawniej, zwłaszcza w pandemicznych realiach. Wyzwaniem było ulokowanie dużej liczby ludzi w wielu budynkach w wielu miastach. Obecnie zatrudnieni, mając dostęp do rozwiązań chmurowych, są w stanie obsługiwać klientów z dowolnego urządzenia i miejsca.

O Gezet

Grupa Gezet to autoryzowany dealer samochodów z województwa lubuskiego, prowadzący 17 salonów sprzedaży w Zielonej Górze, Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim. Firma zatrudnia 450 osób, z czego 250 to pracownicy biurowi, dla których zrealizowany proces transformacji cyfrowej ma szczególne znaczenie.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na