Przejdź do treści

Sytuacja branży chemicznej w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu


  • O ekologii i cyfryzacji w przemyśle chemicznym porozmawiają eksperci Kongresu Polska Chemia.
  • Prelegenci omówią wpływ unijnych strategii na działalność sektora.
  • Wydarzenie organizowana przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego jest zaplanowane na 16 czerwca.

Uczestnicy spotkania przeanalizują znaczenie przemysłu chemicznego dla kraju i sposoby pogodzenia celów Europejskiego Zielonego Ładu z codziennym funkcjonowaniem sektora. Zastanowią się, w jaki sposób przekuć idee EZŁ i gospodarki o obiegu zamkniętym w rzeczywistość i jakie wyzwania czekają branżę chemiczną w związku ze Strategią ds. Zrównoważonych Chemikaliów oraz koncepcją „od pola do stołu” zakładającą ekologiczną produkcję niedrogiej i zdrowej żywności. Eksperci sprawdzą wpływ obu programów na rozwój poszczególnych regionów kraju i branż, m.in. nawozowej. Podczas rozmów poruszą temat zdigitalizowanych fabryk i inteligentnego przemysłu.

Przyszłościowy wodór

Prelegenci skupią się na wykorzystaniu wodoru w redukcji emisji gazów cieplarnianych i przybliżą słuchaczom zarówno już istniejące sposoby wykorzystania surowca jak i rozwiązania, nad którymi trwają prace. Jeden z paneli będzie poświęcony działaniom, jakie może podjąć Polska jako jeden z największych producentów wodoru w Europie, z zakresu zmiany postrzegania alternatywnych źródeł energii. Niskoemisyjny transport, transformacja sektora motoryzacyjnego, nowoczesne materiały i odnawialne źródła energii to kolejne kwestie, o których porozmawiają eksperci wydarzenia.

Eksperci i goście specjalni

Sesje Kongresu Polska Chemia są związane z aktualnymi wyzwaniami podejmowanymi przez organizatora spotkania, Polską Izbę Przemysłu Chemicznego i działające przy niej komisje. Częścią konferencji będą wystąpienia wicepremiera Jarosława Gowina, przewodniczącego Rady Platformy Przemysłu Przyszłości i wiceprezesa Grupy Azoty, dr. Grzegorza Kądzielawskiego, czy dr. Martina Brudermüllera, przewodniczącego Europejskiej Rady Przemysłu Chemicznego. Pomysłodawcy wydarzenia zaplanowali również rozmowy z ekspertami, m.in. Katarzyną Byczkowską – prezes zarządu BASF Polska, dr. Stefanem Steinmeyerem – menadżerem produktu w przedsiębiorstwie Dräger i Grzegorzem Jóźwiakiem – dyrektorem Biura Wdrażania Paliw Alternatywnych w PKN ORLEN. W wydarzeniu, które rozpocznie się 16 czerwca o 9:00 można wziąć udział zapisując się w serwisie kongrespolskachemia.pl.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na