Przejdź do treści

Rusza program „Nauczyciel Przyszłości”


Rusza program “Nauczyciel Przyszłości” czyli bezpłatne szkolenia z zakresu nowoczesnych technologii skierowane do kadry nauczycielskiej z Radomia i regionu radomskiego.

30 stycznia Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości ogłosiła rozpoczęcie pilotażowego projektu “Nauczyciel Przyszłości”, którego celem jest rozwijanie kompetencji technicznych kadry nauczycielskiej. W konferencji udział wzięli: Prezes Zarządu FPPP Robert Kłosowski, Wójt Gminy Jedlińsk Kamil Dziewierz, Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jedlińsku Jacek Tuzinek oraz Kinga Skrzek lider projektu i specjalistka ds. nowych technologii Fundacji.

Kadra, która weźmie udział w programie Nauczyciel Przyszłości stanie się częścią wielkiego, odpowiedzialnego zadania budowy kadr przyszłości. Szkoły natomiast będą mogły zmaksymalizować efekty nauki poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii pozyskanych w ramach projektów rządowych i europejskich.

Praktyczne zajęcia, które Fundacja proponuje nauczycielom przybliżą realia najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych i fabryk oraz pokażą w jakich zawodach przyszłości będą mogli rozwijać się uczniowie. Program obejmuje szkolenia stacjonarne, e-learningowe, pomoce dydaktyczne oraz wsparcie eksperckie. Pierwszy etap projektu zakłada pilotaż prowadzony na ziemi radomskiej, a spotkania będą odbywać się w siedzibie FPPP w Radomiu przy ul. Malczewskiego 24 z udziałem ekspertów Fundacji.

Jesteśmy Fundacją osadzoną w Radomiu, więc zaczynamy od Radomia i zapraszamy wszystkich nauczycieli w pierwszej kolejności do nas, bo sami chcielibyśmy jeszcze lepiej poznać ich potrzeby […] i żebyśmy my jako Fundacja pokazali, co wynika z naszej współpracy z przedsiębiorcami i co jest najbardziej potrzebne w tej chwili na rynku – poinformował Prezes Zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości Robert Kłosowski.

Program zakłada udział nauczycieli w trzech modułach szkoleniowych na poziomie podstawowym. Podczas szkoleń specjaliści przedstawią zagadnienia związane z wirtualną rzeczywistością, drukiem 3D, elektroniką oraz programowaniem. Wskażą na co zwrócić uwagę korzystając ze sprzętu, jakie są ich ograniczenia, a co najważniejsze jak mogą wyglądać przykładowe lekcje.

Pilotaż programu „Nauczyciel Przyszłości” rozpocznie się już w lutym a pierwsza szkoła, która weźmie w nim udział to Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jedlińsku. Wójt Gminy Jedlińsk Kamil Dziewierz oraz dyrektor placówki Jacek Tuzinek wyrazili otwartość i gotowość do współpracy oraz zachęcali szkoły i gminy do wzięcia udziału w projekcie.

To co jest bardzo ważne i bardzo istotne, nauczyciele nie powinni się bać. Powinni właśnie testować, cieszyć się z dziećmi, robić różne zajęcia, które pozwolą na jeszcze większą predyspozycję młodzieży, jeżeli chodzi o kwestię właśnie nowoczesnych technologii- wspomina Wójt Gminy Jedlińsk Kamil Dziewierz.

Cieszymy się, że jako pierwsza szkoła możemy pomóc w tym, aby nauczyciele przełamali swoją barierę lęku. Sprzęt z programu Labolatoria Przyszłości bardzo często jest schowany, ponieważ jest opór aby z niego korzystać. Dzięki współpracy z Fundacją chcemy ten opór przełamać- wyjaśnił Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jedlińsku Jacek Tuzinek.

Zapraszamy do kontaktu z Fundacją placówki edukacyjne, które chciałyby wziąć udział w programie. Informacje o tym jak się zgłosić i kiedy odbędą się szkolenia można znaleźć na stronie projektu poniżej. www.nauczyciel.przemyslprzyszlosci.gov.pl


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na