Inicjatywa jest skierowana do początkujących przedsiębiorców i osób, które mają pomysły na rozwój nowych technologii lub chcą zaangażować się w nowe projekty. Rozwiązania powinny wspierać realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Ścieżki, które można wybrać to: “climate tech” i “health tech”. Pierwsza zawiera działania z obszarów:
– zapewnienia czystej i cenowo przystępnej energii,
– przemysłu, innowacji i infrastruktury,
– rozwoju miast i społeczności sprzyjającemu środowisku i włączeniu społecznemu.
Druga odnosi się do dobrego zdrowia i wellbeingu (tzw. dobrostanu) oraz zagwarantowania dostępu do czystej wody, a także właściwych warunków sanitarnych dzięki zrównoważonej gospodarce wodnej. Organizatorzy zaznaczają jednak, że można wybrać również inną dziedzinę związaną z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ.
Etapy Szkoły Pionierów PRF
W konkursie weźmie udział w sumie 50 osób. Pierwsze spotkanie, zaplanowane na końcówkę sierpnia, to weekendowy bootcamp, podczas którego uczestnicy będą mogli znaleźć partnerów do swoich przedsięwzięć. Dodatkowo przewidziano warsztaty z rozwoju osobistego, efektywnej pracy zespołowej i zarządzania projektami. W drugim etapie, od 5 do 16 września, nowo utworzone zespoły dowiedzą się szczegółów o metodyce Lean Model Canvas, prototypowaniu, walidacji, szacowaniu wartości projektów i analizie finansowej. Kolejny miesiąc będzie czasem pracy z mentorami nad MVP, czyli wersji produktu z minimalną liczbą funkcji dla pierwszych klientów. Efekty działań będą prezentowane w czasie Demo Day, 21 października. Autorzy najlepszych pomysłów wezmą udział w Gali Finałowej i biznesowym wyjeździe zagranicznym, co ułatwi im nawiązywanie relacji z inwestorami. Pula nagród to 110 tysięcy złotych.
Jak się zgłosić?
Do programu mogą aplikować zarówno pojedyncze osoby, jak i 2- lub 3-osobowe zespoły. Organizatorzy przygotowali ankiety, w których uczestnicy muszą wypełnić kwestionariusz, podać informacje dotyczące życiorysu i personalnego planu rozwoju. Członkowie zespołów powinni przygotować opis i tzw. mapę drogową (ang. roadmap) swoich projektów. Zakwalifikowane osoby muszą wpłacić 350 lub 550 złotych brutto — jest to koszt opłaty administracyjnej, a jego wysokość zależy od terminu zgłoszenia. Niższa cena dotyczy aplikacji przesłanych do 13 czerwca. O szczegółach można dowiedzieć się, pisząc na adres startup@pfr.pl.