Przedsiębiorcy poznają blockchain i IIoT

  • Rozpoczęliśmy dwa tygodnie temu, nasi eksperci spotykają się z menadżerami w kolejnych miastach.
  • Wrocław, Białystok, Poznań i Łódź – tam w najbliższych dniach przeprowadzimy warsztaty dotyczące Przemysłu 4.0.
  • Uczestnicy szkoleń biorą udział w pokazach praktycznych zastosowań nowoczesnych technologii w produkcji.

Jak pisaliśmy, jeszcze do 6 grudnia można wziąć udział w warsztatach na temat cyfrowej transformacji. Warsztaty są skierowane do menadżerów z małych i średnich przedsiębiorstw, którzy chcą dowiedzieć się, w jaki sposób wprowadzać nowoczesne rozwiązania do procesów produkcyjnych, zarówno na poziomie organizacyjnym, jak i w kwestii wykorzystywanych technologii. W czasie szkoleń zainteresowani poznają szanse wynikające z takich zmian. Najbliższe wydarzenia zostaną zorganizowane we Wrocławiu, potem w Białymstoku, Poznaniu, Łodzi i Warszawie. Warsztaty prowadzimy w niewielkich, maksymalnie 20-osobowych grupach. Zarejestrować można się w dziale Wydarzenia Platformy Przemysłu Przyszłości.

Szkolenia rozpoczynają się wprowadzeniem w tematykę Przemysłu 4.0. Uczestnicy zdobywają wiedzę o wytwarzaniu przyrostowym, wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości czy przemysłowej chmurze obliczeniowej. Poruszane zagadnienia obejmują również sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe i blockchain. Przedmiotem szkoleń są także modele biznesowe i systemy zarządzania danymi.

Duże zainteresowanie wzbudzają pokazy z rozszerzoną rzeczywistością i jej zastosowaniami w produkcji. W warsztatach biorą udział osoby o różnym doświadczeniu, część z nich już ma za sobą kontakt z nowoczesnym przemysłem, inni stawiają pierwsze kroki. Jeden z uczestników napisał w ankiecie: “warsztaty można polecić zarówno osobie która dopiero wkracza w świat Przemysłu 4.0, jak i bardziej zaawansowanym pracownikom”. Katarzyna Nosalska z PPP, organizującej te wydarzenia, podkreśla, że zasadniczym celem spotkań jest, aby menadżerowie mogli sprawdzić osobiście, jak działają różne technologie oraz poznać przykłady ich wykorzystania w biznesie.

O szkoleniach pisze wiele mediów. Business Insider zwraca uwagę, że ucyfrowienie polskiej gospodarki pozostaje nadal niskie, a warsztaty Platformy Przemysłu Przyszłości mają szansę to zmienić. O szkoleniach z P4.0 informowały też m.in. Rzeczpospolita i Gazeta Wrocławska.

5G 6g Agile AI AR Automatyzacja Big data Blockchain Cloud computing Cyberbezpieczeństwo Digital twin DIH Dojrzałość cyfrowa Drony Druk 3D Edge computing Egzoszkielety Energetyka Fabryka przyszłości Finansowanie Fotowoltaika GOZ Human augmentation ICT IIoT Konkursy Koronawirus Logistyka ML Motoryzacja MŚP NCBR PPP Pracownicy 4.0 Prawo Przemysł 4.0 R&D Roboty Startupy VR