Przejdź do treści

Pokazy technologii przemysłu 4.0: druk 3D i predictive maintenance


  • Podstawy wytwarzania przyrostowego omówi specjalizująca się w tej technologii Kinga Skrzek.
  • Zastosowanie czujników, algorytmów AI i chmury do konserwacji zapobiegawczej przybliży prof. Mariusz Hetmańczyk.
  • Najbliższe dwa spotkania organizujemy 4 lutego. Poniżej w treści – link do zapisów.

Podczas webinarium omówimy podstawy druku 3D, precyzując takie pojęcia, jak filament, ekstruder czy stół roboczy. Kinga Skrzek z Platformy Przemysłu Przyszłości przybliży początki technologii, jej rozwój związany z popularyzacją metody Fused Deposition Modeling oraz obecne zastosowania wytwarzania przyrostowego. Powie, w jaki sposób wykorzystuje się druk 3D w konserwacji zapobiegawczej, personalizacji produktów, a także przy zmianie modeli biznesowych. Uczestnicy webinarium poznają różnice pomiędzy poszczególnymi metodami druku przyrostowego i zobaczą (przyśpieszony) proces powstawania elementów.

Predictive maintenance

Zagadnienie konserwacji zapobiegawczej poruszy prof. Mariusz Hetmańczyk. Ekspert PPP pokaże uczestnikom, jak mogą wykorzystać czujniki przemysłowego internetu rzeczy do zdalnego diagnozowania stanu maszyn. Zaprezentuje zastosowanie algorytmów uczenia maszynowego do przewidywania usterek lub momentu wyeksploatowania urządzeń. Podczas warsztatu naukowiec porówna rodzaje kosztów w tradycyjnym utrzymaniu ruchu z wydatkami niezbędnym do prowadzenia predictive maintenance.

Terminy i zapisy

4 lutego o 10:00 rozpocznie się warsztat z zakresu predictive maintenance, o 12:00 – część poświęcona drukowi 3D. Słuchacze będą mogli w trakcie zadawać prelegentom na czacie pytania. Webinarium prowadzimy za pośrednictwem aplikacji Teams. Udział jest bezpłatny, rejestracja – w dziale Wydarzenia. Na następne Pokazy technologii przemysłu 4.0 zapraszamy w kolejne czwartki lutego.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na