Przejdź do treści

Pokaz technologii stosowanych w konserwacji zapobiegawczej


  • Uczestnicy zobaczą, jak wykorzystać IIoT, sztuczną inteligencję i chmurę obliczeniową do sprawdzania i prognozowania stanu maszyn.
  • Wydarzenie poprowadzi prof. Mariusz Hetmańczyk, specjalista w dziedzinie automatyki i diagnostyki przemysłowej.
  • Spotkanie rozpocznie się 20 stycznia o 12:00, poniżej w tekście jest link do rejestracji.

Ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości na przykładzie demonstratora technologii przemysłu 4.0 pokaże, w jaki sposób wykorzystać czujniki przemysłowego internetu rzeczy i algorytmy sztucznej inteligencji do konserwacji zapobiegawczej. Oba rozwiązania pomagają uchwycić najlepszy moment naprawy lub wymiany części, w którym urządzenie jeszcze działa, ale jest bliskie awarii – dzięki temu można w pełni wyeksploatować sprzęt i obniżyć koszty utrzymania ruchu. W czasie prezentacji uczestnicy sprawdzą, jak zdalnie monitorować pracę maszyn za pomocą aplikacji działającej w chmurze obliczeniowej w modelu SaaS (software as a service).

Terminy i rejestracja

Najbliższe spotkanie rozpocznie się w środę 20 stycznia o 12:00, o kolejnych, zaplanowanych m.in. na 27 stycznia, poinformujemy w dziale Wydarzenia, gdzie prowadzimy zapisy. Po pokazie z dziedziny predictive maintenance widzowie będą mogli zadawać pytania w sesji Q&A. Udział jest bezpłatny, prezentacja będzie prowadzona w platformie MS Teams.

Zarządzanie 4.0

15 stycznia wystartuje cykl „Zarządzanie 4.0: Jak transformować biznes?”, w ramach którego eksperci PPP, m.in. dr Julia Siderska, Piotr Kaczmarek-Kurczak i Norbert Kaleta, opowiedzą o tzw. szczupłym zarządzaniu i modelach biznesowych. Przybliżą też metody automatyzacji procesów i poszczególne technologie druku przestrzennego. Warsztatów będzie łącznie siedem – następne spotkania z serii przeprowadzimy w kolejne piątki, do 26 lutego.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na