Przejdź do treści

Podlaską Regionalną Radę Przemysłu Przyszłości poznamy 14 października


  • W skład regionalnego zespołu wejdą przedsiębiorcy, naukowcy oraz samorządowcy działający na Podlasiu.
  • Powołanie rady poprzedzi szkolenie z „Szybkiej ściezki – Agrotechu” prowadzone on-line przez ekspertkę NCBR, Dorotę Toczyską.
  • Wydarzenie, obejmujące prelekcje związane z wdrażaniem nowych technologii, rozpocznie się o 11:00 w Białymstoku.

Drugą Regionalną Radę Przemysłu Przyszłości przedstawimy 14 października w Białymstoku. W skład gremium wejdą przedstawiciele firm, jednostek naukowych i samorządów z województwa podlaskiego, którzy znają specyfikę lokalnego rynku i orientują się w sytuacji podlaskich przedsiębiorców. Zadaniem zespołu będzie wspieranie PPP w zbieraniu precyzyjnych informacji, które pomogą tworzyć m.in. instrumenty wspierające transformację cyfrową. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem podobnych zespołów w województwie dolnośląskim i zachodniopomorski, a docelowo specjalistyczne fora powstaną we wszystkich województwach i zajmą się upowszechnianiem technologii przemysłu 4.0. Dzięki nim przedsiębiorcy uzyskają łatwy dostęp do szkoleń, warsztatów oraz ekspertów doświadczonych we wdrażaniu nowych rozwiązań.

Szkolenie NCBR

Powołanie podlaskiego zespołu poprzedzi szkolenie on-line Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prowadzone przez Dorotę Toczyską. W czasie spotkania ekspertka opowie, jak przygotować wnioski w „Szybkiej ścieżce – Agrotechu” i przybliży kryteria oceny aplikacji. Konkurs jest skierowany do przedsiębiorstw i jednostek naukowych, które chcą prowadzić eksperymentalne prace rozwojowe, działania przedwdrożeniowe lub badania przemysłowe dotyczące innowacji w rolnictwie. Jedno przedsięwzięcie powinno mieć wartość co najmniej miliona złotych, gdy realizują je małe i średnie firmy, lub 2 milionów, jeśli prowadzą je duże firmy bądź konsorcja.

Prelekcje ekspertów

Po inauguracji rady, uczestnicy wydarzenia będą mogli posłuchać wystąpień dotyczących wdrażania technologii przemysłu 4.0 przez podlaskie organizacje. W tej części spotkania weźmie udział Henryk Owsiejew, przewodniczący rady nadzorczej firmy Malow, który przybliży projekt „Malow 4.0”. Marcin Moniuszko, profesor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, opowie o Centrum Sztucznej Inteligencji w Medycynie, a Rafał Mejsak, prezes Fundacji Regionalny Ekosystem Innowacji przedstawi inicjatywę „Dolinę Rolniczą 4.0” związaną z budową ośrodka kompetencji dla nowoczesnego przemysłu rolno-spożywczego.

Terminy i zapisy

Szkolenie on-line z „Szybkiej ścieżki – Agrotechu” rozpocznie się 14 października o 11:00 – zapisy przyjmujemy w formularzu na stronie wydarzenia. Z kolei powołanie podlaskiego zespołu i późniejsze prelekcje są zaplanowane na 13:15 w hotelu Branickim przy ul. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku i potrwają nieco ponad 2 godziny.

Polski Przemysł Przyszłości

Powstające fora wojewódzkie są częścią programu Polski Przemysł Przyszłości. Poza nimi, w ekosystemie przemysłu 4.0 działają też organizacje z wiedzą i kompetencjami biznesowymi oraz instytucje jak PARP i NCBR przygotowujące finansowanie nowoczesnych produktów i procesów. Pierwsza Regionalna Rada Przemysłu Przyszłości została powołana w województwie wielkopolskim. W portalu publikowaliśmy relację z wydarzenia.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na