Cała prawda o przemysłowym druku 3D

  • Zastosowania druku przestrzennego w przemyśle przybliży w trakcie Webinaru Przemysłu Przyszłości Andrzej Burgs, właściciel firmy Sygnis New Technologies.
  • Przedsiębiorstwo specjalizuje się we wdrożeniach z zakresu wytwarzania przyrostowego, a także opracowuje urządzenia.
  • Webinarium rozpocznie się 5 czerwca o 12:00 – przyjmujemy zapisy.

Druk przestrzenny jest technologią wykorzystywaną w przemyśle od lat, mimo to, trudno o spójne informacje na jego temat. Technologia 3D jest przedstawiana z jednej strony, jako rozwiązanie tanie, z drugiej – zbyt drogie. Jedni nie są w stanie znaleźć choć jednego zastosowania dla drukarek w swoich fabrykach, a inni przekonują, że to urządzenia w przemyśle niezbędne. Gdzie leży prawda? Spróbuje odpowiedzieć Andrzej Burgs, jeden z założycieli Izby Gospodarczej Przemysłu 4.0. Wspomni o popularnych mitach związanych z drukiem przestrzennym oraz przedstawi fakty dotyczące wykorzystania technologii w zakładach produkcyjnych. Prelegent przybliży rozwój 3D, skupi się też na materiałach: od tworzyw sztucznych, przez metale, po żywe komórki. Jednym z wątków webinarium będzie kwestia szkoleń operatorów i czasu trwania kursów, zależnie od wybranej techniki druku.

(fot. Joanna Kozos, Sygnis New Technologies)

Części zamienne dla maszyn, ale też… bioniczna trzustka

Sygnis New Technologies, poza usługami druku 3D i sprzedażą drukarek, prowadzi działalność doradczą i szkoleniową. Warszawska firma ma za sobą m.in. wdrożenie u klienta obejmujące utrzymanie ruchu przez wytwarzanie na miejscu części zamiennych do maszyn, aby uniknąć długich przestojów i wysyłania urządzeń do producenta w Szwajcarii. Dzięki inwestycji w sprzęt do druku 3D i przeszkolenie pracowników partner przedsiębiorstwa oszczędza teraz rocznie ok. 250 tysięcy złotych. Sygnis pracuje także nad własnym sprzętem – drukarką do szkła niskotemperaturowego, którego przetapianie ułatwia wytwarzanie półproduktów do światłowodów. Z kolei we współpracy z Fundacją Badań i Rozwoju Nauki rozwija bioniczną trzustkę budowaną z przekształconych komórek macierzystych. Projekt ma związek z zapotrzebowaniem na organy do przeszczepów, rocznie w Polsce przeprowadza się średnio 40 transplantacji, podczas gdy na operacje czeka 10 tysięcy pacjentów.

(fot. Joanna Kozos, Sygnis New Technologies)

Webinar

60-minutowe webinarium rozpocznie się w piątek w południe, prelegent odpowie również na pytania uczestników – zapisy przyjmujemy w dziale Wydarzenia. Spotkanie jest częścią cyklu pod hasłem Webinar Przemysłu Przyszłości. W ostatni piątek przedsiębiorcy i menadżerowie spotkali się z Pawłem Białką z Gartnera, który wyjaśniał, w jaki sposób szukać nowych technologii i wybierać te, które zwiększą zyski firmy.

5G 6G Agile AI AR Automatyzacja Big data Blockchain Cloud computing Cyberbezpieczeństwo Digital twin DIH Dojrzałość cyfrowa Drony Druk 3D Edge computing Egzoszkielety Energetyka Fabryka przyszłości Finansowanie Fotowoltaika GOZ Human augmentation ICT IIoT Konkursy Koronawirus Logistyka ML Motoryzacja MŚP NCBR PPP Pracownicy 4.0 Prawo Przemysł 4.0 R&D Roboty Startupy VR Wodór