Przejdź do treści

Cała prawda o przemysłowym druku 3D


  • Zastosowania druku przestrzennego w przemyśle przybliży w trakcie Webinaru Przemysłu Przyszłości Andrzej Burgs, właściciel firmy Sygnis New Technologies.
  • Przedsiębiorstwo specjalizuje się we wdrożeniach z zakresu wytwarzania przyrostowego, a także opracowuje urządzenia.
  • Webinarium rozpocznie się 5 czerwca o 12:00 – przyjmujemy zapisy.

Druk przestrzenny jest technologią wykorzystywaną w przemyśle od lat, mimo to, trudno o spójne informacje na jego temat. Technologia 3D jest przedstawiana z jednej strony, jako rozwiązanie tanie, z drugiej – zbyt drogie. Jedni nie są w stanie znaleźć choć jednego zastosowania dla drukarek w swoich fabrykach, a inni przekonują, że to urządzenia w przemyśle niezbędne. Gdzie leży prawda? Spróbuje odpowiedzieć Andrzej Burgs, jeden z założycieli Izby Gospodarczej Przemysłu 4.0. Wspomni o popularnych mitach związanych z drukiem przestrzennym oraz przedstawi fakty dotyczące wykorzystania technologii w zakładach produkcyjnych. Prelegent przybliży rozwój 3D, skupi się też na materiałach: od tworzyw sztucznych, przez metale, po żywe komórki. Jednym z wątków webinarium będzie kwestia szkoleń operatorów i czasu trwania kursów, zależnie od wybranej techniki druku.

Części zamienne dla maszyn, ale też… bioniczna trzustka

Sygnis New Technologies, poza usługami druku 3D i sprzedażą drukarek, prowadzi działalność doradczą i szkoleniową. Warszawska firma ma za sobą m.in. wdrożenie u klienta obejmujące utrzymanie ruchu przez wytwarzanie na miejscu części zamiennych do maszyn, aby uniknąć długich przestojów i wysyłania urządzeń do producenta w Szwajcarii. Dzięki inwestycji w sprzęt do druku 3D i przeszkolenie pracowników partner przedsiębiorstwa oszczędza teraz rocznie ok. 250 tysięcy złotych. Sygnis pracuje także nad własnym sprzętem – drukarką do szkła niskotemperaturowego, którego przetapianie ułatwia wytwarzanie półproduktów do światłowodów. Z kolei we współpracy z Fundacją Badań i Rozwoju Nauki rozwija bioniczną trzustkę budowaną z przekształconych komórek macierzystych. Projekt ma związek z zapotrzebowaniem na organy do przeszczepów, rocznie w Polsce przeprowadza się średnio 40 transplantacji, podczas gdy na operacje czeka 10 tysięcy pacjentów.

Webinar

60-minutowe webinarium rozpocznie się w piątek w południe, prelegent odpowie również na pytania uczestników – zapisy przyjmujemy w dziale Wydarzenia. Spotkanie jest częścią cyklu pod hasłem Webinar Przemysłu Przyszłości. W ostatni piątek przedsiębiorcy i menadżerowie spotkali się z Pawłem Białką z Gartnera, który wyjaśniał, w jaki sposób szukać nowych technologii i wybierać te, które zwiększą zyski firmy.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na