Przejdź do treści

P&G Aleksandrów Łódzki – zintegrowana strategia rozwoju


Poznaj Laureata Konkursu Fabryka Przyszłości 2022

Procter and Gamble Operations Polska Sp. z o.o.
Aleksandrów Łódzki


Misją Procter & Gamble jest poprawa jakości życia konsumentów na całym świecie, dziś i w przyszłości, poprzez dostarczanie najlepszych markowych produktów i usług, przy wciąż zmieniającym się rynku.

Nowe technologie wkroczyły niemalże do wszystkich obszarów działalności P&G i są obecne na prawie każdym etapie łańcucha dostaw, co firma wykorzystuje również w obszarze zrównoważonego rozwoju. Ochrona klimatu jest to jeden z głównych celów przedsiębiorstwa, dlatego z wielką uważnością wypełnia swoje ekologiczne zobowiązania. Fabryka P&G w Aleksandrowie Łódzkim to kolejny laureat w Konkursie Fabryka Przyszłości 2022.

Logo Procter & Gamble

O firmie

Procter & Gamble to jedna z największych na świecie firm produkujących towary konsumpcyjne, prowadząca działalność w 80 krajach. W Aleksandrowie Łódzkim znajduje się najnowocześniejsza fabryka kosmetyków, produkująca kosmetyki marek Old Spice, Olay oraz Gillette.

Budowa zakładu Procter and Gamble w Aleksandrowie Łódzkim została rozpoczęta w lutym 2008 roku. Pierwszy próbny rozruch linii technologicznych miał miejsce wiosną 2009 roku. Pracę znalazło tam 300 osób, głównie technicy, ale także specjaliści z zakresu chemii, biotechnologii czy mechatroniki, jak również kontraktorzy wspierający procesy produkcyjne.  

Dlaczego P&G Operations Poland w Aleksandrowie Łódzkim?

Fabryka Procter and Gamble Operations Polska Sp. z .o.o. w Aleksandrowie Łódzkim wyróżnia się zaawansowaną technologią na liniach produkcyjnych, dzięki której firma utrzymuje i poszerza swoją przewagę nad konkurencją. Ponadto cyfryzacja i cyberbezpieczeństwo są elementami zintegrowanej strategii rozwoju oraz centralnego planu firmy. Fabryka ma aktywny udział w zmniejszaniu swojego wpływu na środowisko poprzez zmiany w opakowaniach swoich produktów.

Budowanie umiejętności organizacji realizowane jest dzięki platformie e-learningowej, umożliwiającej śledzenie postępów nabywania umiejętności, koordynowanie kwalifikacji ról i zarządzanie ukończeniem szkoleń online. W fabryce funkcjonują inteligentne systemy kontroli jakości oraz ciągła praca nad usprawnianiem procesów, co wpisuje się w strategię przedsiębiorstwa.

Firma systematycznie odnosi się do potrzeb wielu interesariuszy, działania obejmują studentów, zespoły badawcze, podmioty zrzeszone w strefie ekonomicznej, działania dla społeczności lokalnej, wspólne wydarzenia organizowane z innymi firmami.

3 pytania do … P&G w Aleksandrowie Łódzkim

Co według P&G jest kluczowe w transformacji cyfrowej?

„Transformacja cyfrowa w dzisiejszych czasach jest niezbędna do pełnej analizy danych, optymalizacji i automatyzacji procesów produkcyjnych w celu eliminacji strat jak i poprawy jakości oraz efektywności wykonywanej pracy w zakładzie produkcyjnym ”.

Dlaczego warto ubiegać się o tytuł Fabryki Przyszłości?

„Tytuł Fabryki Przyszłości to satysfakcja i duma dla wszystkich ludzi w naszej fabryce, którzy każdego dnia produkują, pakują i dostarczają produkty, które ulepszają życie naszych konsumentów na całym świecie. Jest dla nas wielką satysfakcją, że inwestycje w rozwój ludzi i ich umiejętności, wprowadzanie światowej klasy rozwiązania systemów pracy i kultury organizacyjnej znalazło uznanie jurorów Konkursu”.

Jakie aspekty zarządzania fabryką są dziś kluczowe w perspektywie wyzwań i trendów globalnych?

„Zakład produkcyjny to pracujący w nim ludzie, konsumenci korzystający z wyprodukowanych w nim produktów i społeczność, w której ten zakład funkcjonuje. Zachowanie równowagi pomiędzy efektywnością i zwinnością procesów produkcyjnych, trwałością i odpornością łańcucha dostaw, rozwojem pracowników, satysfakcją konsumentów i bycie dobrym obywatelem korporacyjnym, to jedno z zadań zespołów kierujących zakładami produkcyjnymi”.

Na pytania odpowiadała:


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na