Przejdź do treści

Orlen, Lotos, KGHM, Agata, OTCF – polskie firmy pomagają szpitalom


  • Właściciel marki 4F przekaże 20 procent obrotów sklepu internetowego na wyposażenie szpitala zakaźnego MSWiA w Warszawie.
  • Firma odzieżowa częściowo przestawiła produkcję i rozpoczęła wytwarzanie maseczek oraz fartuchów.
  • Do walki z epidemią koronawirusa dołączyły też inne przedsiębiorstwa, m.in. sieć sklepów Agata i Lotos.

Dostaliśmy zapytanie z największego polskiego szpitala zakaźnego, szpitala MSWiA, o 300 par gogli, które z przyjemnością dostarczymy do szpitala za darmo – zaznacza prezes OTCF, Igor Klaja. Oprócz tego przedsiębiorstwo chce przekazać 20 procent obrotów sklepu 4F.pl na środki medyczne i wyposażenie szpitala. W planach był jeszcze zakup maseczek i fartuchów, jednak nie są już dostępne, firma rozpoczęła więc produkowanie ich we własnej szwalni.

15 milionów na walkę z pandemią od Agaty, Azotów i Orlenu

Pomoc w walce z pandemią koronawirusa zadeklarował również zarząd sieci sklepów z wyposażeniem wnętrz Agata. Przedsiębiorstwo przekaże milion złotych na sprzęt i środki medyczne. Na podobne działanie zdecydowała się Grupa Azoty – jej spółki oddadzą po 750 tysięcy złotych (łącznie 3 miliony) szpitalom, zakładom opieki zdrowotnej i służbom sanitarnym. Grupa Lotos na walkę z epidemią chce przeznaczyć 5 milionów złotych. PKN Orlen zadeklarował 6 milionów, wcześniej gigant rozpoczął produkcję substancji dezynfekujących, w jego ślady poszła też Grupa KGHM. Producent miedzi dał Ministerstwu Zdrowia i Województwu Dolnośląskiemu 10 tysięcy maseczek ochronnych.

Agata S.A. zdecydowała o przekazaniu 1 000 000 zł służbie zdrowia na zakup sprzętu medycznego i środków zabezpieczenia…

Opublikowany przez Salony Agata Sobota, 14 marca 2020

Firmy na całym świecie przekształcają produkcję

Właściciel marki Louis Vuitton poinformował, że wykorzysta linie produkcyjne perfum i żeli kosmetycznych do wytwarzania płynów dezynfekujących. W PPP pisaliśmy niedawno także o Sharpie, który zdecydował się produkować w japońskiej fabryce zamiast paneli LCD – maseczki. Wcześniej podobnie postąpił Foxconn, chiński wytwórca m.in. części do iPhone’ów.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na