Orlen, Lotos, KGHM, Agata, OTCF – polskie firmy pomagają szpitalom

  • Właściciel marki 4F przekaże 20 procent obrotów sklepu internetowego na wyposażenie szpitala zakaźnego MSWiA w Warszawie.
  • Firma odzieżowa częściowo przestawiła produkcję i rozpoczęła wytwarzanie maseczek oraz fartuchów.
  • Do walki z epidemią koronawirusa dołączyły też inne przedsiębiorstwa, m.in. sieć sklepów Agata i Lotos.
zakład produkcyjny

Dostaliśmy zapytanie z największego polskiego szpitala zakaźnego, szpitala MSWiA, o 300 par gogli, które z przyjemnością dostarczymy do szpitala za darmo – zaznacza prezes OTCF, Igor Klaja. Oprócz tego przedsiębiorstwo chce przekazać 20 procent obrotów sklepu 4F.pl na środki medyczne i wyposażenie szpitala. W planach był jeszcze zakup maseczek i fartuchów, jednak nie są już dostępne, firma rozpoczęła więc produkowanie ich we własnej szwalni.

15 milionów na walkę z pandemią od Agaty, Azotów i Orlenu

Pomoc w walce z pandemią koronawirusa zadeklarował również zarząd sieci sklepów z wyposażeniem wnętrz Agata. Przedsiębiorstwo przekaże milion złotych na sprzęt i środki medyczne. Na podobne działanie zdecydowała się Grupa Azoty – jej spółki oddadzą po 750 tysięcy złotych (łącznie 3 miliony) szpitalom, zakładom opieki zdrowotnej i służbom sanitarnym. Grupa Lotos na walkę z epidemią chce przeznaczyć 5 milionów złotych. PKN Orlen zadeklarował 6 milionów, wcześniej gigant rozpoczął produkcję substancji dezynfekujących, w jego ślady poszła też Grupa KGHM. Producent miedzi dał Ministerstwu Zdrowia i Województwu Dolnośląskiemu 10 tysięcy maseczek ochronnych.

Agata S.A. zdecydowała o przekazaniu 1 000 000 zł służbie zdrowia na zakup sprzętu medycznego i środków zabezpieczenia…

Opublikowany przez Salony Agata Sobota, 14 marca 2020

Firmy na całym świecie przekształcają produkcję

Właściciel marki Louis Vuitton poinformował, że wykorzysta linie produkcyjne perfum i żeli kosmetycznych do wytwarzania płynów dezynfekujących. W PPP pisaliśmy niedawno także o Sharpie, który zdecydował się produkować w japońskiej fabryce zamiast paneli LCD – maseczki. Wcześniej podobnie postąpił Foxconn, chiński wytwórca m.in. części do iPhone’ów.

5G 6g Agile AI AR Automatyzacja Big data Blockchain Cloud computing Cyberbezpieczeństwo Digital twin DIH Dojrzałość cyfrowa Drony Druk 3D Edge computing Egzoszkielety Energetyka Fabryka przyszłości Finansowanie Fotowoltaika GOZ Human augmentation ICT IIoT Konkursy Koronawirus Logistyka ML Motoryzacja MŚP NCBR PPP Pracownicy 4.0 Prawo Przemysł 4.0 R&D Roboty Startupy VR