Przejdź do treści

Odwiedź pokazową Fabrykę Przyszłości – od III do VIII (terminy i rejestracja)


  • Krakowski Hub Innowacji Cyfrowych co miesiąc zaprasza na spotkania na temat technologii przemysłu 4.0.
  • Fabrykę Przyszłości można odwiedzić wirtualnie, ale też na miejscu.
  • Dzień otwarty 18 marca będzie poświęcony robotom mobilnym i systemom zarządzania zapasami.
  • Poniżej podajemy daty i tematy wszystkich wydarzeń oraz linki rejestracyjne.

Jeszcze w marcu podczas dni otwartych pokazowej fabryki eksperci pokażą, jak działają autonomiczne roboty mobilne, systemy MES oraz programy służące lokalizowaniu i monitorowaniu zapasów w fabryce lub magazynie. Kolejne spotkania będą poświęcone wdrażaniu robotów przemysłowych i cobotów, a także wykorzystywaniu software’u i urządzeń dla cyfrowych bliźniąt towarów, linii produkcyjnych oraz całych zakładów. Specjaliści z krakowskiego DIH-u zaprezentują sposoby przystosowywania starych maszyn do standardów przemysłu 4.0, jak również przybliżą kwestie cyberochrony zakładowych systemów.

Terminy i zapisy

W wydarzeniach Hubu Innowacji Cyfrowych można uczestniczyć online przez platformę Zoom, ale też na miejscu w krakowskim showroomie przy ul. Wrobela. Najbliższe spotkanie, na które można zapisać się tutaj, rozpocznie się o 18 marca o 9:30 i potrwa niecałe 2 godziny. Organizatorzy przygotowali harmonogram dni otwartych pokazowej fabryki do sierpnia, to w sumie 6 terminów i przemysłowych tematów:

  • 18 marca: Inteligentna logistyka w fabryce 4.0
  • 15 kwietnia: Digital twin – wirtualny bliźniak fabryki
  • 20 maja: Pierwszy robot w twojej fabryce
  • 17 czerwca: Łączność, internet rzeczy i retrofitting
  • 15 lipca: Coboty – co mogą dać twojej fabryce?
  • 19 sierpnia: Cyberbezpieczeńtwo w fabryce 4.0.

Lista stron z formularzami rejestracyjnymi na poszczególne wydarzenia jest w serwisie hub4industry.pl.

Technologie w showroomie

Pokazowa Fabryka Przyszłości, jak pisaliśmy w portalu, działa w Krakowie od początku października ubiegłego roku. Na miejscu menadżerowie mogą sprawdzić, jak pracują i do jakich procesów można wykorzystać roboty spawające, maszyny typu SCARA czy coboty. Urządzenia wewnątrz zakładu komunikują się za pomocą sieci 5G, co ułatwia pokazanie wpływu łączności nowej generacji na czasy reakcji robotów w przypadku awarii lub kolizji. Z kolei czujniki przemysłowego internetu rzeczy ułatwiają konserwację zapobiegawczą poszczególnych maszyn.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na