Przejdź do treści

Nowe wyzwania Think tanku FPPP 


Jesień to nowe wyzwania i szereg zagadnień do rozwiązania dla Think tanku FPPP. W ramach jego działań zespół kontynuuje prace nad zagadnieniami związanymi z rozwojem kompetencji cyfrowych oraz zbieraniem danych i najlepszych praktyk wspierających rozwój przemysłu 4.0 na świecie z myślą o ich efektywnej adaptacji do rzeczywistości polskich przedsiębiorstw.

Aktualnie nasi eksperci pracują nad kwestią identyfikacji modeli wspierających zarządzanie talentami w przedsiębiorstwach w celu tworzenia optymalnych warunków w polskich przedsiębiorstwach dla rozwoju uzdolnionych pracowników i ograniczenia rotacji tzw. ,,drenażu mózgów” w branżach technologicznych stanowiących o poziomie konkurencyjności krajowej gospodarki. Planowana termin zakończenia prac to grudzień 2023 roku.

Równocześnie kolejna grupa ekspertów rozpoczęła prace nad analizą zagrożeń związanych z wprowadzaniem nowych technologii cyfrowych w sektorze MŚP w kontekście bezpieczeństwa państwa. Rezultatem prac będzie opracowanie praktycznych rekomendacji dla przedsiębiorstw dotyczących możliwych scenariuszy ich zachowania w przypadku zagrożenia oraz występowania nowych ryzyk związanych z bezpieczeństwem. Planowany termin zakończenia prac nad raportem to grudzień 2023 roku.

Więcej rezultatów prac naszych ekspertów znajdziesz w Bibliotece 4.0.


Zachęcamy do bieżącego śledzenia postępów prac obu grup ekspertów oraz newsów przygotowywanych w ramach cotygodniowego Przeglądu Technologicznego w ramach Nawigatora technologicznego. Materiały przygotowywane są na bazie monitoringu 22 najbardziej renomowanych ośrodków badawczych na całym świecie.

W przypadku zainteresowania naszymi działaniami prosimy o bezpośredni kontakt z dr Piotrem Kryjomem, zastępcą dyrektora Działu Zarządzania Wiedzą piotr.kryjom@fppp.gov.pl, który kieruję pracą Think tanku FPPP.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na