Przejdź do treści

Nowa fabryka producenta automatyki przemysłowej powstanie w Tarnowie


  • W Strefie Aktywności Gospodarczej „Piaskówka” w Małopolsce znajdą się: zakład produkcyjny, magazyn i warsztat.
  • Wartość inwestycji to co najmniej 3,13 miliona złotych.
  • Frima Techmes zajmuje się m.in. projektowaniem instalacji elektrycznych, wytwarzaniem przetworników ciśnienia oraz czujników temperatur.

Krakowski Park Technologiczny, który zajmuje się m.in. zarządzaniem małopolskim obszarem Polskiej Strefy Inwestycji, zdecydował o wsparciu przedsiębiorstwa Techmes. Firma, na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej „Piaskówka” w Tarnowie, zamierza wybudować nowy zakład, gdzie będą działały warsztat naprawczy oraz magazyn. Do nowej lokalizacji Techmes chce przenieść również produkcję. Postanowienie KPT jest 10 dotyczącym wsparcia PSI w Tarnowie. Krystyna Sadowska, dyrektor Działu Obsługi Inwestora w parku technologicznym zaznacza, że wartość inwestycji prowadzonych dotychczas w małopolskim mieście, a wynikających z decyzji i zezwoleń w ramach Polskiej Strefy Inwestycji i specjalnej strefy ekonomicznej, przekroczyła pół miliarda złotych.

O Techmes

Wartość prac planowanych przez Techmes jest szacowana na co najmniej 3,13 miliona złotych. Przedsiębiorstwo, które działa w Polsce od 1993 roku, zajmuje się systemami ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oraz automatyką dla sektorów: ciepłowniczego, przemysłowego i budowlanego. Firma projektuje i wykonuje instalacje elektryczne, przygotowuje rozdzielnice elektryczne i szafy zasilająco-sterownicze, jak również produkuje elementy automatyki, takie jak czujniki temperatur czy przetworniki ciśnienia. Spółka w pracach korzysta m.in. z druku 3D.

Polska Strefa Inwestycji

PSI jest mechanizmem umożliwiającym uzyskanie ulgi podatkowej na nową inwestycję. Z instrumentu mogą korzystać przedsiębiorcy działający na terenie całego kraju w sektorze przemysłowym i branży nowoczesnych usług, niezależnie od wielkości firmy. Zależnie od lokalizacji, zwolnienia podatkowe są wydawane na 10, 12 lub 15 lat. Szczegółowe informacje na temat ulgi z tytułu inwestycji są w Nawigatorze Finansowym. Poniżej opisu jest dostępny formularz kontaktowy, z którego mogą Państwo korzystać w razie pytań dotyczących PSI.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na