Przejdź do treści

Maraton projektowania rozwiązań służących ulepszaniu miast


  • Hackathon w zakresie smart city, technologii cyfrowych oraz bionanotechnologii potrwa od 28 do 31 maja.
  • Zapisać mogą się kilkuosobowe zespoły z gotowymi pomysłami na biznes lub aplikację.
  • Podczas dwudniowych zmagań uczestnicy uzyskają pomoc mentorów.
  • Konkurs organizuje Politechnika Warszawska w ramach Smart City Innovation Ecosystems Festival.

Uczestnicy mogą wybrać jedną z trzech kategorii: Smart City, Technologie Cyfrowe oraz BioNanoTechnologię. W pierwszej chodzi o koncepcje dotyczące innowacyjnego środowiska pracy, infrastruktury do testowania i wdrażania innowacyjnych produktów, a także inteligentnego ekosystemu miejskiego obejmującego np. usługi, mobilność i zarządzanie energią. Kolejny dział obejmuje rozwiązania z zakresu przemysłu 4.0 i takich technologii, jak internet rzeczy oraz sztuczna inteligencja. Trzecia grupa zakłada konkurencję w obszarze nowoczesnej medycyny.

Niezbędny jest pomysł

W konkursie mogą startować grupy złożone z 3-5 przedstawicieli startupów, studentów czy naukowców. Warunkiem udziału jest gotowy pomysł na biznes lub oprogramowanie. Organizator, Politechnika Warszawska, przyjmuje zapisy w serwisie smartfestival.eu – w czasie rejestracji zespoły mogą wybrać, czy wolą działać przez internet, czy stacjonarnie, w warszawskim Centrum Zaawansowanych Technologii i Materiałów CEZAMAT. Uczestnicy dostaną wsparcie mentorów, m.in. z Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej, funduszy VC czy Fundacji MOST. Hackathon potrwa od 28 do 31 maja w ramach Smart City Innovation Ecosystems Festival. Platforma Przemysłu Przyszłości jest partnerem wydarzenia.

Smart City Innovation Ecosystems Festival

Smart City Innovation Ecosystems Festival to cykl wydarzeń zaplanowanych na maj i czerwiec. Głównym celem organizatorów jest wymiana wiedzy i doświadczeń oraz nawiązanie współpracy pomiędzy środowiskami nauki, władz publicznych, biznesu i obywateli. Wydarzenia są współfinansowane z funduszy polityki spójności Unii Europejskiej i mają pokazać, w jaki sposób ta polityka wpływa na rozwój miejskich ekosystemów innowacji, a także na codzienne życie obywateli. W programie, poza hackathonem, znalazły się m.in. warsztaty dla biznesu i uczniów oraz konferencje. Ich uczestnicy porozmawiają m.in. o postpandemicznych wyzwaniach dla polityki spójności, ekosystemach innowacji czy hubach innowacji cyfrowych.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na