Przejdź do treści

Maraton projektowania rozwiązań służących ulepszaniu miast

  • Hackathon w zakresie smart city, technologii cyfrowych oraz bionanotechnologii potrwa od 28 do 31 maja.
  • Zapisać mogą się kilkuosobowe zespoły z gotowymi pomysłami na biznes lub aplikację.
  • Podczas dwudniowych zmagań uczestnicy uzyskają pomoc mentorów.
  • Konkurs organizuje Politechnika Warszawska w ramach Smart City Innovation Ecosystems Festival.

Uczestnicy mogą wybrać jedną z trzech kategorii: Smart City, Technologie Cyfrowe oraz BioNanoTechnologię. W pierwszej chodzi o koncepcje dotyczące innowacyjnego środowiska pracy, infrastruktury do testowania i wdrażania innowacyjnych produktów, a także inteligentnego ekosystemu miejskiego obejmującego np. usługi, mobilność i zarządzanie energią. Kolejny dział obejmuje rozwiązania z zakresu przemysłu 4.0 i takich technologii, jak internet rzeczy oraz sztuczna inteligencja. Trzecia grupa zakłada konkurencję w obszarze nowoczesnej medycyny.

programista
(fot. Getty Images)

Niezbędny jest pomysł

W konkursie mogą startować grupy złożone z 3-5 przedstawicieli startupów, studentów czy naukowców. Warunkiem udziału jest gotowy pomysł na biznes lub oprogramowanie. Organizator, Politechnika Warszawska, przyjmuje zapisy w serwisie smartfestival.eu – w czasie rejestracji zespoły mogą wybrać, czy wolą działać przez internet, czy stacjonarnie, w warszawskim Centrum Zaawansowanych Technologii i Materiałów CEZAMAT. Uczestnicy dostaną wsparcie mentorów, m.in. z Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej, funduszy VC czy Fundacji MOST. Hackathon potrwa od 28 do 31 maja w ramach Smart City Innovation Ecosystems Festival. Platforma Przemysłu Przyszłości jest partnerem wydarzenia.

współpracownicy przy komputerach
(fot. Getty Images)

Smart City Innovation Ecosystems Festival

Smart City Innovation Ecosystems Festival to cykl wydarzeń zaplanowanych na maj i czerwiec. Głównym celem organizatorów jest wymiana wiedzy i doświadczeń oraz nawiązanie współpracy pomiędzy środowiskami nauki, władz publicznych, biznesu i obywateli. Wydarzenia są współfinansowane z funduszy polityki spójności Unii Europejskiej i mają pokazać, w jaki sposób ta polityka wpływa na rozwój miejskich ekosystemów innowacji, a także na codzienne życie obywateli. W programie, poza hackathonem, znalazły się m.in. warsztaty dla biznesu i uczniów oraz konferencje. Ich uczestnicy porozmawiają m.in. o postpandemicznych wyzwaniach dla polityki spójności, ekosystemach innowacji czy hubach innowacji cyfrowych.