Przejdź do treści

Już 7 i 8 lutego odbędą się pierwsze bezpłatne szkolenia w ramach programu „Nauczyciel Przyszłości”.


Pierwsze bezpłatne szkolenia kadry nauczycielskiej w ramach programu „Nauczyciel Przyszłości” ruszają już 7 i 8 lutego 2023 r. w siedzibie Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. W piątek 3 lutego br. w Jedlińsku podpisano list intencyjny między Gminą Jedlińsk a Fundacją Platforma Przemysłu Przyszłości w sprawie współpracy na rzecz rozwoju i budowy kadr przyszłości. W spotkaniu wzięli udział: Wójt Gminy Jedlińsk Kamil Dziewierz, Członek Zarządu FPPP Zuzanna Waniek oraz Dyrektor szkoły Jacek Tuzinek.

„Nauczyciel Przyszłości” to kolejny projekt, który Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości uruchamia w subregionie radomskim. Fundacja kieruje go do kadry szkół podstawowych a jego celem jest rozwijanie kompetencji technicznych nauczycieli, realizujących zajęcia głównie z przedmiotów ścisłych, sztuki i innych. W ramach szkoleń eksperci Fundacji przekażą kompletną i uporządkowaną wiedzę z zakresu obsługi sprzętu przemysłu przyszłości. Specjaliści przedstawią przykładowe scenariusze lekcji, które poszerzą umiejętności uczniów w zakresie nowych technologii oraz transformacji cyfrowej. Podczas spotkań w siedzibie FPPP nauczyciele zapoznają się z drukiem 3D, goglami wirtualnej rzeczywistości (VR), robotami i podstawami programowania.

Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości, jako pierwsza rządowa organizacja ulokowana poza Warszawą, skupia się na statutowych działaniach, do których należy m.in. podnoszenie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw i ich rozwoju w kierunku przemysłu przyszłości. Od początku swojego istnienia mierzy się z wyzwaniem jakim jest budowa kadr przyszłości. Dziś FPPP stawia czoła kolejnemu obszarowi tego wielkiego zadania i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom środowiska edukacyjnego. Nadszedł czas na projekt, który pozytywnie wpłynie na kształcenie w obszarze nowoczesnych technologii najmłodszych mieszkańców subregionu Radomskiego.

Dzięki współpracy Gminy Jedlińsk i Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, która w miniony piątek stała się faktem, już we wtorek odbędą się pierwsze praktyczne warsztaty ekspertów FPPP i nauczycieli ze szkół podstawowych. Zawiązane porozumienie inicjuje działania, zapowiedziane na konferencji. Pierwszą z placówek oświatowych, która zadeklarowała chęć współpracy z Fundacją i jednocześnie stała się partnerem projektu „Nauczyciel Przyszłości” jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jedlińsku.

Harmonogram szkoleń, informacje jak się zgłosić oraz szczegóły dotyczące modułów szkoleniowych można znaleźć na stronie projektu www.nauczyciel.przemyslprzyszlosci.gov.pl


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na