Przejdź do treści

Jeszcze można dołączać do hackatonu Code4Ukraine


  • Wydarzenie jest zaplanowane na 3 i 4 marca.
  • Uczestnicy będą pracowali nad rozwiązaniami technologicznymi dla Ukraińców.
  • Umiejętności kodowania nie są niezbędne – potrzebni są także pomysłodawcy czy tłumacze.

Celem hackathonu jest pomoc ofiarom wojny na Ukrainie poprzez rozwiązania technologiczne, które można łatwo i szybko wdrożyć i wykorzystać na szeroką skalę. Jak zaznaczają organizatorzy, umiejętność programowania nie jest niezbędna – ochotnicy mogą dołączać do wydarzenia, żeby podzielić się własnymi pomysłami, pomóc w wyszukiwaniu informacji czy w tłumaczeniach.

Szczegóły i zapisy

Hackathon organizują studenci holenderskiego Uniwersytetu w Eindhoven – Igor Dmochowski, Kajetan Knopp, Alicja Bilinska i Maxwell Litsios. Wydarzenie rozpocznie się 3 marca o 11:00. W programie przewidziany jest m.in. panel o głównych problemach, z jakimi borykają się Ukraińcy, a także warsztaty programowania z wykorzystaniem środowiska Flask, napisanego w języku Python i używanego do wsparcia tworzenia aplikacji webowych. Do hackathonu można dołączać on-line lub na miejscu, w uczelni. Zapisy są przyjmowane w serwisie nonprofit.org.pl.

Tech4Ukraine

Przedsiębiorstwa zajmujące się technologiami mogą dołączać do inicjatywy #TechForUkraine, w której producenci i dystrybutorzy nowych rozwiązań wspierają ukraińskie organizacje pozarządowe. W ramach przedsięwzięcia trwają prace nad bazą danych o pomocy humanitarnej czy chatbotem w języku ukraińskim, który będzie dostarczał informacje przydatne uchodźcom. Jacek Siadkowski, prezes fundacji Tech to the Rescue, która rozpoczęła akcję, poinformował, że do inicjatywy dołączyło blisko 300 firm i ponad 600 freelancerów.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na