Przejdź do treści

IV Spotkanie Nauki z Biznesem


W dniu 08.12.2022 na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego w Szczecinie odbyło się VI Spotkanie Nauki z Biznesem.

W wydarzeniu uczestniczyli członkowie Zachodniopomorskiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości, którą reprezentowali: Dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT prof. Dr hab. Inż. Mirosław Pajor, Prof. Dr hab. Marzena Frankowska, Prof. Dr hab. Inż. Krzysztof Pietrusewicz, Robert Bodendorf oraz sekretarz Rady Joanna Pyżanowska.

W Laboratorium Hali Technologicznej Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT odbyły się prezentacje aparatury badawczej na co dzień wykorzystywanej do badań inżynieryjnych i naukowych, a w Sali konferencyjnej wydziału zaprezentowano wykłady naukowe i merytoryczne.

W wydarzeniu wzięło udział wielu naukowców z całej Polski, a także duża grupa przedsiębiorców głównie z województwa zachodniopomorskiego.

Prezentację na temat Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, a także szczegóły funkcjonowania Platformy Cyfrowej Fundacji zaprezentował ekspert Fundacji oraz członek Zachodniopomorskiej Rady prof. Krzysztof Pietrusewicz. Profesor przedstawił także członków Zachodniopomorskiej Rady Przemysłu Przyszłości i zaprezentował jej założenia, cele, a także działania, jakie podejmuje dla środowiska biznesowego. Prof. Pietrusewicz zachęcił zgromadzonych przedsiębiorców i reprezentantów firm z województwa zachodniopomorskiego do założenia profilu na Platformie Cyfrowej, a także nawiązania kontaktu i współpracy z Zachodniopomorską Radą Przemysłu Przyszłości.

Po prezentacjach i wykładach odbył się szereg rozmów kuluarowych pomiędzy naukowcami a przedsiębiorcami, będące zaczątkiem dalszej współpracy na polu naukowo-biznesowym.

Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości za pośrednictwem Zachodniopomorskiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości wsparła merytorycznie IV Spotkanie Nauki z Biznesem i na stałe wpisała się w cykl spotkań na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technicznym, a tym samym kontynuuje współpracę z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na