ITM_talks: transformacja jako lek na niepewne czasy?

  • We wtorek w drugim spotkaniu z cyklu ITM_talks eksperci porozmawiają o robotyzacji firm, współpracy ludzi z maszynami i o cyfryzacji jako sposobie na przetrwanie kryzysu.
  • Gośćmi internetowej dyskusji będą: Adam Drewniany z South Bay Solutions, Michał Kaźmierczak z ABB i Krzysztof Kurowski z PAN.
  • Webinarium rozpocznie się o 11:00, poniżej umieszczamy link do rejestracji na wydarzenie i opisujemy szczegóły panelu.
tablet

W czasie drugiego spotkania z cyklu ITM_talks eksperci porozmawiają o transformacji cyfrowej jako dobrej reakcji na warunki kryzysu gospodarczego oraz o możliwościach współpracy ludzi z maszynami uczącymi się i autonomicznymi. Michał Kaźmierczak z ABB opowie o wprowadzaniu zmian związanych z digitalizacją i automatyzacją jako ratunku dla przemysłowców w niepewnych okolicznościach. Z kolei na przebiegu procesu robotyzacji w polskich i zagranicznych firmach skupi się Adam Drewniany, prezes South Bay Solutions, podkarpackiego przedsiębiorstwa produkującego podzespoły dla lotnictwa, przemysłu zbrojeniowego i wydobywczego. W rozmowie weźmie udział także przedstawiciel Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, Krzysztof Kurowski, który zajmuje się modelowaniem aplikacji i zarządzaniem nowoczesnymi systemami superkomputerowymi.

roboty przemysłowe
(fot. Getty Images)

Terminy i rejestracja

Wydarzenie rozpocznie się 8 września o 11:00, transmisję można obejrzeć, rejestrując się wcześniej na stronie Talks.ITM-Europe.pl. Moderatorem będzie Krzysztof Walas z Politechniki Poznańskiej, członek forum robotyzacji powstającego z inicjatywy Platformy Przemysłu Przyszłości. Następne spotkanie z cyklu ITM_talks skupi się na fabryce przyszłości i budowaniu przewagi konkurencyjnej za pomocą automatyki i robotyki.

Pierwsza konferencja ITM_talks

Podczas czerwcowego wydarzenia, które również relacjonowaliśmy w portalu, organizowanego przez ITM Industry Europe i Modernlog, eksperci dyskutowali o cloud computingu oraz kluczowej roli zaufania do operatora chmury. Dodatkowo uczestnicy poruszyli kwestię stanu cyfryzacji polskich przedsiębiorstw, które zwykle wprowadzają zmiany z powodu doraźnych potrzeb, bez przygotowanej strategii kompleksowego przechodzenia na poziom przemysłu 4.0.

cloud computing
(graf. Getty Images)

Targi ITM Industry Europe

Spotkania ITM_talks poprzedzają poznański kongres Industry NEXT. The New Reality zaplanowany na 3-4 listopada. Wydarzenie będzie poświęcone sposobom wsparcia firm dostosowujących się do nowych realiów wywołanych pandemią koronawirusa. Konferencja ma towarzyszyć ITM Industry Europe (3-6 listopada) – uczestnicy targów zobaczą m.in. strefę Smart Factory z przykładami rozwiązań wykorzystujących internet rzeczy, digitalizację i robotyzację. W tym samym czasie i miejscu – na terenie MTP w Poznaniu – organizowane są również Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu oraz Targi Druku i Skanu 3D.

5G 6G Agile AI AR Automatyzacja Big data Blockchain Cloud computing Cyberbezpieczeństwo Digital twin DIH Dojrzałość cyfrowa Drony Druk 3D Edge computing Egzoszkielety Energetyka Fabryka przyszłości Finansowanie Fotowoltaika GOZ Human augmentation ICT IIoT Konkursy Koronawirus Logistyka ML Motoryzacja MŚP NCBR PPP Pracownicy 4.0 Prawo Przemysł 4.0 R&D Roboty Startupy VR Wodór