Przejdź do treści

ITM_talks: transformacja jako lek na niepewne czasy?


  • We wtorek w drugim spotkaniu z cyklu ITM_talks eksperci porozmawiają o robotyzacji firm, współpracy ludzi z maszynami i o cyfryzacji jako sposobie na przetrwanie kryzysu.
  • Gośćmi internetowej dyskusji będą: Adam Drewniany z South Bay Solutions, Michał Kaźmierczak z ABB i Krzysztof Kurowski z PAN.
  • Webinarium rozpocznie się o 11:00, poniżej umieszczamy link do rejestracji na wydarzenie i opisujemy szczegóły panelu.

W czasie drugiego spotkania z cyklu ITM_talks eksperci porozmawiają o transformacji cyfrowej jako dobrej reakcji na warunki kryzysu gospodarczego oraz o możliwościach współpracy ludzi z maszynami uczącymi się i autonomicznymi. Michał Kaźmierczak z ABB opowie o wprowadzaniu zmian związanych z digitalizacją i automatyzacją jako ratunku dla przemysłowców w niepewnych okolicznościach. Z kolei na przebiegu procesu robotyzacji w polskich i zagranicznych firmach skupi się Adam Drewniany, prezes South Bay Solutions, podkarpackiego przedsiębiorstwa produkującego podzespoły dla lotnictwa, przemysłu zbrojeniowego i wydobywczego. W rozmowie weźmie udział także przedstawiciel Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, Krzysztof Kurowski, który zajmuje się modelowaniem aplikacji i zarządzaniem nowoczesnymi systemami superkomputerowymi.

Terminy i rejestracja

Wydarzenie rozpocznie się 8 września o 11:00, transmisję można obejrzeć, rejestrując się wcześniej na stronie Talks.ITM-Europe.pl. Moderatorem będzie Krzysztof Walas z Politechniki Poznańskiej, członek forum robotyzacji powstającego z inicjatywy Platformy Przemysłu Przyszłości. Następne spotkanie z cyklu ITM_talks skupi się na fabryce przyszłości i budowaniu przewagi konkurencyjnej za pomocą automatyki i robotyki.

Pierwsza konferencja ITM_talks

Podczas czerwcowego wydarzenia, które również relacjonowaliśmy w portalu, organizowanego przez ITM Industry Europe i Modernlog, eksperci dyskutowali o cloud computingu oraz kluczowej roli zaufania do operatora chmury. Dodatkowo uczestnicy poruszyli kwestię stanu cyfryzacji polskich przedsiębiorstw, które zwykle wprowadzają zmiany z powodu doraźnych potrzeb, bez przygotowanej strategii kompleksowego przechodzenia na poziom przemysłu 4.0.

Targi ITM Industry Europe

Spotkania ITM_talks poprzedzają poznański kongres Industry NEXT. The New Reality zaplanowany na 3-4 listopada. Wydarzenie będzie poświęcone sposobom wsparcia firm dostosowujących się do nowych realiów wywołanych pandemią koronawirusa. Konferencja ma towarzyszyć ITM Industry Europe (3-6 listopada) – uczestnicy targów zobaczą m.in. strefę Smart Factory z przykładami rozwiązań wykorzystujących internet rzeczy, digitalizację i robotyzację. W tym samym czasie i miejscu – na terenie MTP w Poznaniu – organizowane są również Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu oraz Targi Druku i Skanu 3D.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na