Przejdź do treści

#idearozwojubiznesu – cykl spotkań on-line dla przedsiębiorców


  • Cyfryzacja, ulgi podatkowe, wchodzenie na rynki zagraniczne – to niektóre z tematów spotkań.
  • Wydarzenia, organizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii, będą prowadzone do grudnia.
  • Platforma Przemysłu Przyszłości jest partnerem serii.

Spotkania on-line będą poświęcone rozwiązaniom przygotowanym w ramach Polskiego Ładu, czyli planu rozwoju społeczno-gospodarczego na lata 2021-2030. Wśród mechanizmów, które będą omawiane podczas konferencji, są: dofinansowanie projektów z obszaru cyfryzacji, zmiany w PIT i CIT, ulgi na robotyzację, prototypy oraz zatrudnienie ekspertów. Prowadzący webinaria poruszą temat mniejszych podatków w związku z prowadzeniem działalności badawczo-rozwojowej i ekspansją na rynki zagraniczne. Uczestniczący w wydarzeniach właściciele firm dowiedzą się, jak utrzymywać nowych pracowników, korzystać z usług e-administacji oraz poznają szczegóły nt. funkcjonowania Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków czy prawa zamówień publicznych.

Harmonogram i link do transmisji

Webinaria rozpoczną się 15 września i potrwają do grudnia. Organizatorzy do końca września zaplanowali 5 spotkań:

  • 15.09 o 11:00 – Rozwijaj swoją firmę cyfrowo
  • 16.09 o 10:00 – Polski Ład – korzyści dla przedsiębiorców
  • 16.09 o 13:00 – Aspekty prawne przy próbach wchodzenia na rynki zagraniczne – na co warto zwrócić uwagę, gdzie szukać informacji i pomocy
  • 21.09 o 12:00 – Rola Głównego Urzędu Miar we wspieraniu polskiej gospodarki
  • 28.09 o 12:00 – Instrumenty wsparcia eksporterów – większe inwestycje i rozwój sprzedaży

Udział w wirtualnych spotkaniach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji – transmisje będą dostępne w serwisie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Cykl przygotowały: PARP oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Platforma Przemysłu Przyszłości jest partnerem merytorycznym serii.

Cyfryzacja procesów w mikro, małych i średnich firmach

Prowadzący pierwsze spotkanie w cyklu #idearozwojubiznesu, przedstawią zasady konkursu pt. „Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – Bony na cyfryzację”. Inicjatywa jest skierowana dla właścicieli MMŚP, którzy wdrożą innowację procesową ułatwiającą funkcjonowanie organizacji w czasie stanu zagrożenia epidemiologicznego. W puli jest 110 milionów złotych, pojedynczy projekt może uzyskać dofinansowanie w wysokości od 51 do 255 tysięcy złotych, przy 15-procentowym wkładzie własnym przedsiębiorstwa. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w Nawigatorze Finansowym.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na