Przejdź do treści

GlobalLogic IoT Lab zaczyna działać na wrocławskiej WSB


  • Nowo otwarte laboratorium ma przygotowywać przyszłych inżynierów do pracy w branży motoryzacyjnej.
  • Studenci poznają zagadnienia z zakresu internetu rzeczy, internetu danych oraz połączeń bezprzewodowych i przewodowych.
  • Pracownia powstała w Wyższej Szkole Bankowej we współpracy z kalifornijską firmą GlobalLogic

W GlobalLogic IoT Lab studenci dowiedzą się, jak funkcjonują inteligentne sieci energetyczne, uczestnicy zajęć poznają także różnice pomiędzy internetem rzeczy a internetem danych. Plan działań w pracowni przygotowali eksperci GlobalLogic. Jeden z nich, Tymoteusz Lipiński, poprowadzi placówkę razem z wykładowcami WSB. Seminarzyści skorzystają z laboratorium w ramach zajęć o IoT, warsztaty obejmą również kwestie związane z przewodowymi i bezprzewodowymi połączeniami wykorzystywanymi w branży motoryzacyjnej. To jeden z sektorów, dla których GlobalLogic tworzy i integruje rozwiązania działające w chmurze. Nacisk na kształcenie specjalistów w tej dziedzinie jest istotny, bo w przyszłym roku, według prognoz, 60 proc. przedsiębiorstw ma uruchamiać u siebie cyfrowe platformy IoT, o których niedawno pisaliśmy w portalu.

To kolejna inicjatywa edukacyjna GlobalLogic w Polsce – w 2018 roku powstało Automotive Lab na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Studenci mogą tam pracować ze sprzętem i oprogramowaniem wykorzystywanym w przemyśle motoryzacyjnym. Pojedyncze stanowisko jest wyposażone w infrastrukturę odzwierciedlającą elektronikę pokładową nowoczesnych samochodów, co pozwala programować samochodowe układy elektroniczne lub systemy multimedialne sterowane z kierownicy. Część zajęć dotyczy też protokołów komunikacji pomiędzy podzespołami auta.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na