GlobalLogic IoT Lab zaczyna działać na wrocławskiej WSB

  • Nowo otwarte laboratorium ma przygotowywać przyszłych inżynierów do pracy w branży motoryzacyjnej.
  • Studenci poznają zagadnienia z zakresu internetu rzeczy, internetu danych oraz połączeń bezprzewodowych i przewodowych.
  • Pracownia powstała w Wyższej Szkole Bankowej we współpracy z kalifornijską firmą GlobalLogic

W GlobalLogic IoT Lab studenci dowiedzą się, jak funkcjonują inteligentne sieci energetyczne, uczestnicy zajęć poznają także różnice pomiędzy internetem rzeczy a internetem danych. Plan działań w pracowni przygotowali eksperci GlobalLogic. Jeden z nich, Tymoteusz Lipiński, poprowadzi placówkę razem z wykładowcami WSB. Seminarzyści skorzystają z laboratorium w ramach zajęć o IoT, warsztaty obejmą również kwestie związane z przewodowymi i bezprzewodowymi połączeniami wykorzystywanymi w branży motoryzacyjnej. To jeden z sektorów, dla których GlobalLogic tworzy i integruje rozwiązania działające w chmurze. Nacisk na kształcenie specjalistów w tej dziedzinie jest istotny, bo w przyszłym roku, według prognoz, 60 proc. przedsiębiorstw ma uruchamiać u siebie cyfrowe platformy IoT, o których niedawno pisaliśmy w portalu.

(Stanowiska w pracowniach GlobalLogic umożliwiają połączenie teorii z praktyką – fot. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny)

To kolejna inicjatywa edukacyjna GlobalLogic w Polsce – w 2018 roku powstało Automotive Lab na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Studenci mogą tam pracować ze sprzętem i oprogramowaniem wykorzystywanym w przemyśle motoryzacyjnym. Pojedyncze stanowisko jest wyposażone w infrastrukturę odzwierciedlającą elektronikę pokładową nowoczesnych samochodów, co pozwala programować samochodowe układy elektroniczne lub systemy multimedialne sterowane z kierownicy. Część zajęć dotyczy też protokołów komunikacji pomiędzy podzespołami auta.

5G 6g Agile AI AR Automatyzacja Big data Blockchain Cloud computing Cyberbezpieczeństwo Digital twin DIH Dojrzałość cyfrowa Drony Druk 3D Edge computing Egzoszkielety Energetyka Fabryka przyszłości Finansowanie Fotowoltaika GOZ Human augmentation ICT IIoT Konkursy Koronawirus Logistyka ML Motoryzacja MŚP NCBR PPP Pracownicy 4.0 Prawo Przemysł 4.0 R&D Roboty Startupy VR