Przejdź do treści

Forum Przedsiębiorczości: startupy, strategie, kompetencje, finansowanie i 20 lat PARP


  • Przedsiębiorcy podczas konferencji opowiedzą o swojej działalności w kraju i na rynkach międzynarodowych.
  • Eksperci przedstawią sposoby na przetrwanie kryzysowych sytuacji i omówią kwestie związane z rozwojem pracowników.
  • Środowe spotkanie rozpocznie się o 10:00, poniżej można znaleźć link do transmisji.

Martyna Sztaba, prezes spółki Syntoil zajmującej się przetwarzaniem zużytych opon na surowce do ponownego wykorzystania, opowie o działalności organizacji na różnych rynkach. W bloku poświęconym startupom wystąpi Piotr Smoleń z Symmetrical Labs, które napisało aplikację dla pracowników do zarządzania finansami, a także Michał Gołkiewicz z firmy Sundose przygotowującej i sprzedającej suplementy diety. Kwestię inwestycji w innowacje poruszy Wojciech Radomski, właściciel StethoMe, przedsiębiorstwa produkującego inteligentne stetoskopy do zdalnej diagnostyki, oraz Rafał Tomasiak ze spółki Zortrax wytwarzającej drukarki 3D i filamenty stosowane w prototypowaniu przemysłowym. Z kolei prezesi Netguru, Mokate i Booksy podzielą się doświadczeniami z zagranicznej ekspansji.

Strategie i kompetencje pracowników

Dominika Wajnert zaprezentuje działania, jakie w czasie kryzysu podjęło jej przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją mebli. O radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami powie również Maciej Herman, prezes cukierniczej firmy Lotte Wedel. Ponadto uczestnicy wydarzenia posłuchają twórców aplikacji do monitoringu internetu Brand24 i programu Greenbin.app ułatwiającego zbiórkę zużytych opakowań. W bloku o kompetencjach i rozwoju pracowników podyskutują: psycholog biznesu Jacek Santorski, trenerka Olga Kozierowska, Piotr Voelkel, założyciel Vox Meble i Greg Albrecht zajmujący się doradztwem biznesowym.

Goście Forum, kontakt i link do transmisji

Każdą część wydarzenia zakończy krótkie podsumowanie eksperta Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na temat funduszy europejskich dla przedsiębiorstw w trudnej sytuacji, startupów, firm planujących eksport lub wdrożenie innowacji albo podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników. Spotkanie rozpocznie się o 10:00 9 grudnia wystąpieniami prezes PARP, Małgorzaty Oleszczuk, wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii, Jarosława Gowina oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak. W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mogli zadawać pytania konsultantom Agencji, dzwoniąc na numery telefonów: 801 332 202, 22 574 07 07 lub pisząc na czacie. Transmisja zostanie udostępniona w serwisie PARP.

20-lecie PARP

Forum jest organizowane w związku z 20 rocznicą powstania Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W tym czasie z pomocy instytucji w zdobywaniu unijnego finansowania skorzystało przeszło 30 tysięcy organizacji. Przed 2004 rokiem, czyli wejściem Polski do UE, i w pierwszych latach członkostwa najważniejsze były programy dotyczące infrastruktury, komunikacji i transportu. Z czasem większą rolę zaczęły odgrywać instrumenty podnoszące konkurencyjność naszych firm na rynku międzynarodowym. Jak podkreśla Małgorzata Oleszczuk, przy wsparciu Agencji, do polskich przedsiębiorstw trafiło dotąd w sumie ponad 46 miliardów złotych.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na