Przejdź do treści

Forum G2: nowe technologie, gospodarka i geopolityka


  • Panele dyskusyjne będą poświęcone m.in. czwartej rewolucji przemysłowej oraz współpracy przedsiębiorstw z instytucjami naukowymi.
  • Eksperci omówią także zmiany w łańcuchach dostaw i wpływ klimatu na ekonomię.
  • Forum G2 organizowane przez Instytut Strategii Gospodarczych i Geopolitycznych jest zaplanowane na 28 września.

W Strefie Innowacji prelegenci poruszą tematy cyberbezpieczeństwa w kontekście pracy zdalnej oraz elektromobilności. Ekspert Platformy Przemysłu Przyszłości, Paweł Tadejko, porozmawia o wpływie sztucznej inteligencji, blockchainu czy druku 3D na działalność przedsiębiorstw m.in. z prezesem Blockchain Polska, Bartoszem Bilickim oraz Adamem Gonczarkiem, dyrektorem ds. technologii w firmie Alphamoon. Z kolei nowe sposoby pracy ludzi i maszyn związane z czwartą rewolucją przemysłową, omówią: Rafał Trzaska – specjalista PPP, i przedstawiciele firm Elproma, Axoma i 3M.

Gospodarka i geopolityka

Panele dotyczące gospodarki będą poświęcone związkom biznesu ze sportem, rozgrywkami elektronicznymi i nauką, a także szansom polskich przedsiębiorstw w przestrzeni kosmicznej. Z kolei rozmowy o geopolityce obejmą zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa energetycznego, wpływu pandemii koronawirusa na relacje pomiędzy państwami i łańcuchy dostaw, a także oddziaływania zmian klimatycznych na gospodarkę.

https://youtu.be/G2IQEi__rts

Dodatkowe informacje i terminy

Wszystkie panele eksperckie w czasie Forum G2 zostaną poprzedzone krótkimi wystąpieniami, filmami i prezentacjami, żeby uczestnicy mogli zapoznać się z poruszaną tematyką. Poza dyskusjami uczestnicy sprawdzą działanie skanerów 3D, czy sprzętu do wirtualnej rzeczywistości. Organizatorzy zaplanowali także strefę poświęconą pojazdom elektrycznym. Wydarzenie rozpocznie się 28 września o 9:30 na Stadionie Wrocław. Platforma Przemysłu Przyszłości jest partnerem inicjatywy.

Instytut Strategii Gospodarczych i Geopolitycznych

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Strategii Gospodarczych i Geopolitycznych, który zajmuje się popularyzacją zagadnień związanych z ekonomią i nowymi technologiami w biznesie. Stowarzyszenie, poza Forum G2, planuje także cykl spotkań U25 dla licealistów i studentów.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na