Ericsson wprowadza do zarządzania projektami platformę 3DEXPERIENCE

  • Szwedzki producent urządzeń telekomunikacyjnych z pomocą cyfrowego narzędzia planuje zwiększyć wydajność i skrócić czas dostarczania sprzętu na rynek.
  • Oprogramowanie umożliwia różnym działom wspólną pracę nad projektowaniem czy symulowaniem działania nowych urządzeń.
  • Z chmurowej francuskiej platformy korzysta już m.in. wytwórca łodzi motorowych z Ełku.

Dassault Systèmes wprowadza platformę 3DEXPERIENCE w Ericssonie, żeby zharmonizować procesy dotyczące zarządzania produktami oraz badań i rozwoju. Nowe oprogramowanie ma zwiększyć wydajność produkcji, ułatwiając współpracę różnych działów w czasie rzeczywistym, uprości też zarządzanie złożonymi projektami i obniży koszty. Olivier Ribet, wiceprezes Dassault, zaznacza, że wdrożenie będzie szczególnie istotne w odniesieniu do sprzętu wykorzystywanego w sieci 5G. Ericsson do tej pory zawarł umowy na uruchomienie łączności piątej generacji z 60 operatorami na świecie – w Polsce z Polkomtelem (Plus) i P4 (Play).

3DEXPERIENCE

Platformę można obsługiwać z dowolnego urządzenia. 3DEXPERIENCE zawiera aplikacje służące do projektowania w dwóch lub trzech wymiarach oraz do analizy ruchu przedmiotów i ich odkształcania się. Narzędzie pozwala także na komunikację i współpracę – poszczególni użytkownicy mają dostęp do własnych pulpitów nawigacyjnych i niezbędnych programów, a gotową pracę zapisują w chmurze, gdzie mogą udostępnić ją innym osobom. Na czas wprowadzania zmian w aplikacji na komputerze da się zablokować pliki przed kolejnymi modyfikacjami.

(graf. 3DS)

Użytkownicy oprogramowania

Z platformy Dassault Systèmes korzysta m.in. hiszpańska firma motoryzacyjna Batz Group, Renault czy polski startup Elite Shipyard z Ełku, zajmujący się projektowaniem i budowaniem łodzi motorowych. Do monitorowania danych z miejskich kamer i czujników oprogramowania używają władze Singapuru, o czym pisaliśmy w artykule o digital twin. Z 3DEXPERIENCE korzystają ponadto inżynierowie, projektanci i przemysłowcy, którzy zajmują się projektowaniem sprzętów ochrony osobistej w ramach społeczności Open COVID-19 Community.

5G 6G Agile AI AR Automatyzacja Big data Blockchain Cloud computing Cyberbezpieczeństwo Digital twin DIH Dojrzałość cyfrowa Drony Druk 3D Edge computing Egzoszkielety Energetyka Fabryka przyszłości Finansowanie Fotowoltaika GOZ Human augmentation ICT IIoT Konkursy Koronawirus Logistyka ML Motoryzacja MŚP NCBR PPP Pracownicy 4.0 Prawo Przemysł 4.0 R&D Roboty Startupy VR Wodór