Do 20 marca Start-up Challenge czeka na autorów nowoczesnych rozwiązań

  • Udział w wydarzeniu mogą wziąć twórcy innowacji dotyczących m.in. Przemysłu 4.0.
  • Finaliści zaprezentują swoje koncepcje w maju podczas Europejskiego Forum Gospodarczego.
  • Rywalizacja jest szansą dotarcia do inwestorów i mediów.
  • Konkurs Start-up Challenge 2020 organizuje Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości.
estarupdays2

Start-up Challenge 2020 to konkurs dla pomysłodawców innowacyjnych produktów, procesów lub usług. W przedsięwzięcie mogą zaangażować się też firmy, jeśli istnieją na rynku krócej niż 5 lat. Poza podstawowymi warunkami istotne jest, żeby nowość dotyczyła jednej z sześciu branż wskazanych przez organizatorów – należą do nich: Przemysł 4.0, wytwórstwo tradycyjne, ochrona środowiska, zdrowie, handel oraz procesy biznesowe (np. zarządzanie, analityka bądź cyberbezpieczeństwo). Chętni do wzięcia udziału w rywalizacji powinni do 20 marca wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie estarupdays.eu.

Nagrody dla laureatów Start-up Challenge 2020

Konkurs jest częścią European Tech and Start-up Days 2020 – główne wydarzenie zostanie zorganizowane w maju w katowickim Spodku, równolegle z Europejskim Kongresem Gospodarczym. Ćwierćfinaliści pokażą własne przedsięwzięcia na stoiskach w Start-up Alley, co da im szansę zainteresowania inwestorów i mediów. 18 półfinalistów przedstawi natomiast swoje pomysły podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Zwycięzcy rywalizacji dodatkowo będą mieli okazję opowiedzenia o sobie w magazynach: Nowy Przemysł i Rynek Zdrowia.

(fot. estartupdays.eu)

Rozwiązania z dziedziny Przemysłu 4.0 w poprzednich edycjach

Każdego roku organizatorzy nagradzają co najmniej kilkadziesiąt projektów, część z nich wiąże się z zastosowaniem nowoczesnych technologii w wytwórstwie. Wśród laureatów Start-up Challenge jest m.in. firma Sky Tronic, która zajmuje się algorytmami sterowania i stabilizacji lotu, monitorującymi funkcjonowanie bezzałogowych statków. Jednym z docenionych pomysłów był też BIN-e, czyli inteligentny kosz na śmieci rozpoznający i segregujący odpady, a także powiadamiający służby komunalne, kiedy wymaga opróżnienia. Jury w jednej z poprzednich edycji wyróżniło jeszcze NanoPure Technologies, autorów antykorozyjnego pigmentu, który można dostosować do różnych rodzajów farb i lakierów. Ubiegłorocznym laureatem zostało QNA Technology pracujące nad syntezą kropek kwantowych – korzysta się z nich w fotowoltaice, o czym pisaliśmy w kontekście innowacyjnych szyb ML System.

5G 6g Agile AI AR Automatyzacja Big data Blockchain Cloud computing Cyberbezpieczeństwo Digital twin DIH Dojrzałość cyfrowa Drony Druk 3D Edge computing Egzoszkielety Energetyka Fabryka przyszłości Finansowanie Fotowoltaika GOZ Human augmentation ICT IIoT Konkursy Koronawirus Logistyka ML Motoryzacja MŚP NCBR PPP Pracownicy 4.0 Prawo Przemysł 4.0 R&D Roboty Startupy VR Wodór