Przejdź do treści

Do końca lipca akcelerator KPT ScaleUp czeka na zgłoszenia startupów – do zdobycia 200 tys. zł


  • Akcelerator Krakowskiego Parku Technologicznego poszukuje firm, które zajmują się nowymi technologiami w przemyśle usprawniającymi m.in. produkcję, logistykę lub sprzedaż.
  • Uczestnicy mogą liczyć na dotacje o maksymalnej wysokości 200 tys. złotych oraz możliwość wdrożenia swoich technologii w koncernach takich jak Tauron czy Azoty.
  • Opisujemy szczegóły programu, a także startupy z poprzednich edycji.

Do 31 lipca (organizatorzy zmienili termin wstępnie ustalony na 15 lipca) w serwisie Krakowskiego Parku Technologicznego można składać aplikacje do programu przyśpieszającego rozwój startupów – KPT ScaleUp. To 6-miesięczne wsparcie dla młodych firm pracujących nad rozwiązaniami dla przemysłu 4.0 obejmującymi m.in. cyberbezpieczeństwo, IIoT, sztuczną inteligencję, rozszerzoną i wirtualną rzeczywistość, robotyzację czy nowe materiały. Akcelerator jest dla zespołów dysponujących co najmniej prototypem produktu lub usługi i działających na rynku nie dłużej niż 5 lat. Startupy w ScaleUp nie mogą być notowane na giełdzie, mieć za sobą podziału zysków, ani powstać z połączenia przedsiębiorstw. Program jest realizowany w Krakowie, początek piątej edycji organizatorzy zaplanowali na październik.

Co daje udział w KPT ScaleUp?

Firmy, które wezmą udział w przedsięwzięciu, dostaną bezzwrotną dotację w wysokości do 200 tys. złotych wypłacaną w trzech transzach – przekazanie pieniędzy jest uzależnione od pokonywania poszczególnych etapów projektu. Startupy przeprowadzą pilotażowe wdrożenia swoich technologii w przedsiębiorstwach szukających nowych rozwiązań (m.in. Grupa Tauron, Lafarge Polska, Grupa Azoty, Werner Kenkel, ASTOR) oraz wezmą udział w comiesięcznych warsztatach i treningach kompetencji. Projekt jest współfinansowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Startupy z poprzednich edycji

Aktualny nabór dotyczy 5 odsłony akceleratora. W przeszłości w KPT ScaleUp brała udział m.in. firma Optimatik, która wykonała platformę do monitoringu pojazdów przemysłowych (np. wózków widłowych), dostarczająca precyzyjne informacje o lokalizacji maszyn i pokonywanych przez nie trasach. Z kolei 1000 realities to przedsiębiorstwo prowadzące szkolenia dla pracowników w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, a także piszące aplikacje. W programie uczestniczyła również firma ExMetrix zajmująca się analizą i modelowaniem dużych zbiorów danych za pomocą algorytmów uczenia maszynowego.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na