Przejdź do treści

DIH4Future w środę: technologie, transformacja i finansowanie


  • Poznański Hub Innowacji Cyfrowych podczas webinaru przedstawi swoją działalność dotyczącą transformowania przedsiębiorstw.
  • Eksperci poruszą kwestie związane z finansowaniem inwestycji dzięki programom krajowym i unijnym.
  • Spotkanie organizowane przez DIH4Future rozpocznie się o 10:00 w środę.

3-częściowe spotkanie będzie poświęcone: działalności hubu innowacji cyfrowych DIH4Future, zmianom modeli biznesowych w odniesieniu do transformacji cyfrowej i źródłom finansowania digitalizacji przedsiębiorstw. Koordynator poznańskiego DIH-u, Piotr Nędzewicz, opowie, jak przedsiębiorcy mogą współpracować z organizacją, potem eksperci zajmą się kooperacją biznesu i nauki oraz zastosowaniami chmury obliczeniowej i przemysłowego internetu rzeczy. Swoje doświadczenia ze współdziałania z hubem, a także udział w konkursie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości przedstawi prezes Fundacji Edukacji Prawnej, Grzegorz Duczak. Wreszcie przekształcanie procesów w przedsiębiorstwach w trakcie interaktywnej sesji omówi konsultant Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Jan Chełkowski. Jeśli chodzi o finansowanie, specjaliści PPNT przybliżą konkursy i projekty planowane na 2021 rok, w tym unijny program Horyzont Europa obejmujący badania i innowacje w latach 2021-2027.

Terminy, rejestracja, sesje Q&A

Webinar „Perspektywy technologiczne dla firm i możliwości finansowania w 2021 roku” rozpocznie się 9 grudnia o 10:00 i potrwa ponad 3 godziny. Bloki dotyczące działań poznańskiego Hubu Innowacji Cyfrowych i zdobywania pieniędzy na transformację cyfrową zakończą się kilkunastominutowymi sesjami pytań i odpowiedzi. Druga część spotkania będzie w całości interaktywna. Udział jest bezpłatny, DIH4Future prowadzi zapisy w serwisie PPNT.

DIH-y i EDIH-y

DIH4Future należy do sieci Digital Innovation Hubs koordynowanej przez Platformę Przemysłu Przyszłości. Konsorcja z Krakowa, Wrocławia, Poznania, Gdańska i Warszawy zajmują się prowadzeniem szkoleń z zakresu technologii cyfrowych, doradztwem we wprowadzaniu nowych produktów i usług, prezentacjami rozwiązań przemysłowych, jak również pomocą wdrożeniową przy instalacji i uruchamianiu maszyn. W niedalekiej przyszłości powstaną kolejne ośrodki, działające w modelu one-stop-shop, czyli punkty świadczące przedsiębiorstwom w regionach kompleksowe wsparcie pod kątem przemysłu 4.0 – będą to EDIH-y, czyli European Digital Innovation Hubs.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na