Przejdź do treści

„ABC postępowania administracyjnego” – nowy kurs Akademii PARP


Administracja publiczna wykonuje zadania państwa na rzecz obywateli i przedsiębiorców, czyli załatwia sprawy uregulowane w przepisach prawa administracyjnego. Określają one w jakich sytuacjach obywatel lub przedsiębiorca musi zwrócić się do właściwego organu o wydanie dla niego rozstrzygnięcia – decyzji, ugody lub postanowienia.  

Czym tak naprawdę zajmuje się administracja publiczna? Jak zadbać o skuteczną komunikację z urzędem? Jak przebiega postępowanie administracyjne i na jakich zasadach się opiera? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w nowym kursie Akademii PARP: „ABC postępowania administracyjnego”.

Zawarta w kursie fabuła oparta jest o losy czterech postaci: Teresy, Agaty, Tomka i Damiano. Bohaterowie mają różne zainteresowania i zajmują się w życiu zupełnie innymi rzeczami – stanowią jednak zgraną grupę znajomych. Podczas wspólnych spotkań wymieniają się swoimi doświadczeniami i wspierają się w wyzwaniach, które napotykają. W kursie będzie można obserwować perypetie każdego z nich. Na przykładzie ich historii zapoznasz się z elementami postępowania administracyjnego – te kwestie dotyczą wszystkich, a dzięki różnym obszarom działania bohaterów, zobaczysz je z różnej perspektywy. Poznasz bliżej postać pracującego w urzędzie Tomka, który przedstawi Ci najważniejsze informacje teoretyczne. Nie wyklucza to jednak zaangażowania innych postaci, które poznają praktyczny wymiar działania administracji publicznej ucząc się na podstawie własnych doświadczeń.

Dzięki udziałowi w kursie „ABC postępowania administracyjnego” dowiesz się:

  • jak i kiedy urzędy załatwiają sprawy,
  • czy można nie odbierać listów z urzędu,
  • po czym poznać, że sprawa została zakończona,
  • co zrobić, jeśli się nie zgadzasz ze sposobem załatwienia Twojej sprawy,
  • czy da się coś zrobić ze starą sprawą, która skończyła się dla Ciebie niekorzystnie.

Kurs „ABC postępowania administracyjnego” został opublikowany 7 listopada na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Odwiedź podstronę nowego kursu, aby dowiedzieć się więcej – kliknij tutaj.

Do końca 2022 roku na stronie Akademii PARP pojawią się jeszcze 4 kursy e-learningowe. Pełną rozpiskę kursów, które zostaną opublikowane w tym roku znajdziesz w podanym artykule.

Zapraszamy do śledzenia strony Akademii PARP, na której będą pojawiały się aktualności informujące o datach uruchomienia przyszłych kursów. Bądź na bieżąco i nie przeocz żadnej premiery – wejdź na stronę główną Akademii PARP i zapisz się już dziś na wybrane kursy e-learningowe!

Oferta kursów e-learningowych Akademii PARP jest całkowicie bezpłatna. Ukończenie każdego z kursów online daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Informacja PARP


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na