Przejdź do treści

Zapraszamy na multimedialny pokaz towarzyszący Małopolskiej Nocy Naukowców


  • Organizujemy widowisko „Theatrum Planetarum” wykorzystujące nowoczesne technologie.
  • Celem wydarzenia jest m.in. promocja nauki.
  • Spotkanie rozpocznie się w piątek, o 19:30 w ogrodach Muzeum Archelologicznego w Krakowie.

Widowisko popularyzujące naukę i stosowanie nowych technologii będzie dotyczyło m.in. kształtowania kosmosu. Uczestnicy zobaczą obrazy przedstawiające podróż w czasie i przestrzeni. Autorem pokazu jest Jani Konstantinovski Puntos, artysta audiowizualny. Z kolei improwizowanym akompaniamentem zajmie się Józef Skrzek, multiinstrumentalista, założyciel zespołu SBB. Opis artystyczny „Theatrum Planetarum” jest w portalu Muzeum Archeologicznego w Krakowie. Wydarzenie poprzedzą krótkie wystąpienia dr. hab. Jacka Górskiego, dyrektora muzeum oraz Pawła Nowaka, dyrektora Działu Zarządzania Wiedzą w Platformie Przemysłu Przyszłości.

Terminy i dodatkowe informacje

Krakowski pokaz zainicjuje cykl wydarzeń związanych z 550-leciem urodzin Mikołaja Kopernika. Wydarzenie w ogrodach Muzeum Archeologicznego w Krakowie (wejście od ulicy Poselskiej 3) jest zaplanowane na 19:30, 24 września. Wstęp jest bezpłatny, jednak obowiązuje limit miejsc – w widowisku może wziąć udział maksymalnie 400 osób. Współorganizatorami spotkania towarzyszącego Małopolskiej nocy naukowców są: Platforma Przemysłu Przyszłości oraz Muzeum Archeologiczne w Krakowie.

Małopolska Noc Naukowców 2021

Inicjatorzy tegorocznej, 15 edycji Małopolskiej Nocy Naukowców, zaplanowali zarówno wydarzenia stacjonarne, jak i prowadzone on-line. Zainteresowani będą mogli m.in. odwiedzić krakowskie laboratorium ABB, zbudować roboty z klocków Lego czy przeprowadzić proste eksperymenty. Program warsztatów, wystaw i wykładów jest dostępny w serwisie nocnaukowcow.malopolska.pl.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na