Przejdź do treści

Zapraszamy do udziału w badaniu na temat wytwarzania przyrostowego


  • Wyniki ankiety pomogą w opracowaniu systemu automatyzującego doradztwo w zakresie technik i materiałów druku 3D.
  • Dodatkowo zostaną wykorzystane w raporcie na temat rozwoju polskiego rynku druku 3D.
  • Poniżej umieszczamy link i kod QR prowadzące do formularza.

Specjalistka Platformy Przemysłu Przyszłości w dziedzinie druku 3D, Kinga Skrzek, realizuje doktorat wdrożeniowy w ramach programu prowadzonego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Skutkiem pracy będzie zautomatyzowany system doradczy dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy planują wykorzystanie wytwarzania przyrostowego w swoich zakładach produkcyjnych. Nowe rozwiązanie ułatwi dobór materiałów oraz technologii druku 3D do potrzeb konkretnej firmy.

Badanie ankietowe

Udoskonaleniu systemu doradczego posłużą wyniki anonimowego badania ankietowego dostępnego po przejściu na tę stronę lub zeskanowaniu kodu QR. Państwa odpowiedzi pomogą również określić etap rozwoju polskich przedsiębiorstw w zakresie technologii przyrostowych, a także ustalić bariery wdrożeń. Rezultaty badania zostaną zaprezentowane w formie zbiorczego raportu. Wnioski z publikacji przybliżymy w portalu.


W razie pytań lub sugestii dotyczących ankiety prosimy o kontakt z opiekunką projektu, Kingą Skrzek – tel.: 607 154 737, e-mail: kinga.skrzek@fppp.gov.pl.

„Doktorat wdrożeniowy”

Kolejne edycje programu „Doktorat wdrożeniowy” są prowadzone od 2017 roku. Przedsięwzięcie pozwala przygotować rozprawę doktorską będącą rozwiązaniem konkretnych problemów przedsiębiorstwa. Badacz pracuje równocześnie w dwóch miejscach – w firmie i jednostce naukowej, oraz otrzymuje wsparcie merytoryczne dwóch opiekunów – przemysłowego i naukowego. Organizatorem inicjatywy w Polsce jest Ministerstwo Edukacji i Nauki, które, powołując się na doświadczenia innych krajów, zwraca uwagę, że przedsiębiorstwa zaangażowane w program rozwijają się szybciej i zgłaszają więcej patentów niż konkurencja.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na