Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zachęca młode firmy do wzięcia udziału w programie „Wsparcie prawne dla startupów”. Dzięki asyście renomowanych kancelarii prawnych, polskie startupy będą miały szansę na nawiązanie współpracy z inwestorami i odbiorcami usług.
Program skierowany jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z siedzibą w Polsce, które działają na rynku nie dłużej niż 5 lat i osiągają przychody od maksymalnie 3 lat. Chętni powinni również dysponować listem intencyjnym, potwierdzającym zainteresowanie inwestora rozpoczęciem lub kontynuowaniem współpracy ze startupem.
– Z każdą edycją programu rośnie liczba beneficjentów. W minionej edycji programu 124 startupy otrzymały wsparcie o łącznej wartości ok. 1,5 mln zł. To potwierdza, że przedsiębiorcy rozpoczynający działalność, potrzebują eksperckiego wsparcia, szczególnie w zakresie aspektów formalno-prawnych – mówi Dariusz Budrowski, prezes PARP. Dodaje, że w obecnej edycji programu każdy startup będzie mógł uzyskać bezpłatną pomoc prawną o wartości do 22 tys. zł.
Budżet na tegoroczną edycję wynosi 2 mln złotych – środki posłużą pokryciu kosztów usług prawnych związanych m.in. z realizacją procesu inwestycyjnego, analizą legal due-diligence lub analizą umów inwestycyjnych.
Startupy uczestniczące w programie, samodzielnie zdecydują, z usług której kancelarii chcą skorzystać. Wybierać mogą spośród 9 kancelarii współpracujących z PARP:
– SMW Legal Stolarski i Współpracownicy Kancelaria Radców Prawnych Sp. Partnerska,
– Alto Legal Orczykowski Spółka Komandytowa,
– Doniec Górecki & Partnerzy Spółka Komandytowa,
– Kasolik, Pawlus-Łapa Adwokacka Spółka Partnerska,
– Joanna Sikora Kancelaria Radcy Prawnego,
– Katarzyna Łakomiec Kancelaria Adwokacka,
– Ślisz-Sandecka & Kozioł Kancelaria Adwokacko-Radcowska Spółka Partnerska,
– Think Legal Kopiński i Wspólnicy Spółka komandytowa,
– Partners-You-Trust Sp. z o.o.
Nabór wniosków dla startupów zainteresowanych bezpłatną pomocą prawną rusza już 12 lipca i potrwa do 3 sierpnia 2022 r.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie.
Informacja prasowa PARP