Przejdź do treści

W poniedziałek polsko-niemiecka konferencja o przemyśle 4.0


  • Eksperci skupią się na automatyzacji przemysłu i utrzymywaniu przewagi konkurencyjnej dzięki danym.
  • Częścią wirtualnego spotkania będą prezentacje wdrożeń technologii p4.0.
  • Konferencja rozpocznie się 19 października o 9:00. Organizuje ją firma DREBERIS, Platforma Przemysłu Przyszłości patronuje wydarzeniu.

Spotkanie rozpocznie prelekcja prof. Edwarda Chlebusa z Politechniki Wrocławskiej i członka Rady PPP na temat technologicznej ewolucji polskiego przemysłu i zmian w systemach produkcyjnych. Następnie w pierwszej części wydarzenia, poświęconej automatyzacji wytwórczości, specjaliści z firm LASCO Umformtechnik, alfavision czy JAT Jenaer Antriebstechnik opowiedzą o swoich doświadczeniach w poprawianiu wydajności oraz zmniejszaniu kosztów w kontroli jakości produktów. Wystąpienia w kolejnym bloku będą dotyczyły zwiększania oraz utrzymywania przewagi nad konkurencyjnymi przedsiębiorstwami dzięki wykorzystywaniu danych, komunikacji i wiedzy. Przykładami wdrożeń technologii przemysłu 4.0 w małych i średnich firmach podzielą się przedstawiciele wrocławskiego Hubu Innowacji Cyfrowych Level 4.0. Natomiast zalety transparentnych i cyfrowych procesów przedstawi Andreas Hohendorf z iMes Solutions.

Terminy i dodatkowe informacje

Wydarzenie rozpocznie się 19 października o 9:00 na platformie Zoom. Prelekcje zakończą się w południe, po nich zaplanowany jest godzinny networking w wirtualnych pokojach. Zapisy przyjmuje organizator konferencji na stronie Dreberis.pl. Wirtualne spotkanie stanowi część polsko-niemieckich dni przemysłu 4.0, w ramach których uczestnicy mogą także porozmawiać z przedstawicielami niemieckich firm wskazanych przy rejestracji. Wystąpienia prelegentów będą tłumaczone na polski.

Organizator

Konferencję „Rok 2020 rokiem wyzwań i szans dla przemysłu produkcyjnego: Nowoczesna komunikacja i automatyzacja w przedsiębiorstwach – lepsze miejsce w łańcuchu wartości dzięki większej konkurencyjności i elastyczności” organizuje firma DREBERIS. Jej nazwa pochodzi z niemieckiego: DREsdner BERatung für Internationale Strategien (Międzynarodowe Doradztwo Strategiczne z Drezna). Przedsiębiorstwo zajmuje się m.in. analizami rynku, szukaniem zagranicznych partnerów biznesowych i etyką w strategii zarządzania.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na