Przejdź do treści

Sztuczna inteligencja bez tajemnic


Sztuczna inteligencja zrewolucjonizowała sposób, w jaki myślimy, uczymy się, jemy i pracujemy. Jej obecność można dostrzec wokół nas, od finansów, przez opiekę zdrowotną, po aplikacje mobilne. Interesujący jest fakt, że sztuczna inteligencja jest integralną częścią naszego codziennego życia od tak dawna, że często ​​nawet nie jesteśmy tego świadomi. Potencjał biznesowy technologii transformacyjnych, takich jak IoT, sztuczna inteligencja i robotyka, jest ogromny, dlatego w DiH4.ai chcemy umożliwić wszystkim odkrywanie nowoczesnych technologii, które nie tylko otworzą nowe możliwości biznesowe, ale przede wszystkim pozwolą pracować mądrzej i szybciej.

Nasze kursy mają na celu uzupełnienie powstałej luki między biznesem i sektorem publicznym a technologią. Szkolenia zostały zaprojektowane z myślą o kadrze zarządzającej i liderach biznesowych w wielu działach i branżach, którzy chcą zrozumieć możliwości sztucznej inteligencji. Kursy dedykowane są w szczególności specjalistom technicznym, takich jak dyrektorzy IT, menedżerowie IT i analitycy biznesowi, inżynierom pracującym nad rozwiązaniami AI, menadżerom oraz pracownikom administracji publicznej. W szkoleniach może jednak wziąć udział każdy, kto chce dowiedzieć się, w jaki sposób można wdrażać sztuczną inteligencję do codziennej pracy i poznać płynące z niej korzyści.

AI codziennie zmienia świat

„Sukces w tworzeniu Sztucznej Inteligencji może być największym wydarzeniem w historii ludzkości.”

Stephen Hawking

Sztuczna inteligencja (AI) to termin opisujący uczenie się, logikę, rozumowanie, percepcję i kreatywność maszyn, które dotychczas były uważane za unikalne dla ludzi, a obecnie są powielane przez technologię i stosowane w niemal każdej branży. Podstawowym celem sztucznej inteligencji jest umożliwienie komputerom naśladowania ludzkich myśli i wykonywania takich zadań intelektualnych, jak podejmowanie decyzji, uczenie się, rozwiązywanie i przewidywanie problemów, a także rozumienie komunikacji międzyludzkiej w dowolnym języku i jej tłumaczenie.

Jednak AI to nie tylko technologia. Każdego dnia jesteśmy świadkami wdrażania kolejnych, nowych rozwiązań w wielu dziedzinach, od polityki aż po medycynę, czy ekonomię. Nie ulega wątpliwości, że sztuczna inteligencja prędzej, czy później stanie się integralną częścią naszego życia. Dlatego warto przygotować się na nadejście tego momentu poprzez edukację i szkolenia. Nadszedł czas, aby zdecydować, czy chcemy inwestować czas i środki w rozwój umiejętności i stać się częścią czwartej rewolucji przemysłowej, czy tkwić w miejscu i pozwolić wyprzedzić się konkurencji.

Darmowe szkolenia od DiH4.ai

Skuteczne programy online muszą sprostać jednemu kluczowemu wyzwaniu: podtrzymywać zainteresowanie i motywację uczestników. W naszych kursach online robimy to na niezliczone sposoby, łącząc fachową wiedzę z bogatym, praktycznym doświadczeniem i przekładając je na biznes i wygodę nowoczesnej nauki online. Organizujemy darmowe szkolenia i prezentacje za pośrednictwem platformy Moodle, w których można wziąć udział z dowolnego miejsca na świecie. Jedyne czego potrzeba, to urządzenia z mikrofonem, głośnikami i kamerą oraz dostępu do internetu.

Dlaczego warto skorzystać z naszych darmowych szkoleń?

 • Zdobycie solidnej, pozbawionej żargonu wiedzy na temat sztucznej inteligencji.
 • Wykorzystanie możliwości sztucznej inteligencji w pracy zawodowej.
 • Opanowanie podstawowych umiejętności i słownictwa, umożliwiających efektywną współpracę ze specjalistami AI.
 • Zdobycie własnego zestawu narzędzi, aby zdemistyfikować sztuczną inteligencję i zyskać strategiczną przewagę biznesową.
 • Poznanie, jak sztuczna inteligencja zmienia i przyspiesza innowacje korporacyjne.
 • Zaznajomienie się z etyką sztucznej inteligencji.
 • Zbadanie, w jaki sposób różne aplikacje działają w różnych obszarach funkcjonalnych.

Które szkolenie wybrać?

1. Analiza i modelowanie danych

Osoby swobodnie poruszające się w środowisku Python, dla których Jupyter Notebook lub Jupyter Lab nie są tajemnicą i chciałyby dalej rozwijać się w kierunku programowania, zapraszamy do wzięcia udziału w kursie. W trakcie szkolenia poznają praktyczne sposoby wykorzystywania biblioteki Pandas i Matplotlib w zakresie analizy danych. Poza przedstawieniem najczęściej wykorzystywanych bibliotek Pandas takich jak wyszukiwanie danych, czy oczyszczanie informacji, omówione zostaną także sposoby ich analizy oraz obróbki. Dodatkowo w trakcie szkolenia zaprezentowane zostaną różne sposoby wizualizacji danych.

Biorę udział w bezpłatnym szkoleniu

2. Wprowadzenie do programowania w języku Python

Kurs dedykowany jest osobom początkującym, które planują rozpocząć przygodę z programowaniem w języku Python. Biorąc udział w kursie, poznają podstawowe narzędzia programisty (Jupyter Notebook i Jupyter Lab). Zaznajomią się z fundamentalnymi zagadnieniami związanymi z programowaniem w Pythonie. Zakres materiału, który zostanie omówiony w trakcie szkolenia, jest mocnym fundamentem do dalszej, samodzielnej pracy.

Biorę udział w bezpłatnym szkoleniu

3. Podstawy analizy obrazu

Osoby posiadające podstawową wiedzę z programowania w języku Python i chcące poszerzyć swoje kompetencje o zagadnienia związane z analizą i przetwarzaniem obrazów zapraszamy do wzięcia udziału w kursie. Szkolenie oferuje szeroki przegląd metod i modeli wraz ze wskazaniem na ich potencjalnego zastosowania biznesowego. Uczestnictwo w kursie pozwoli w praktyczny sposób zapoznać się także z podstawami deep learningu w kontekście pracy z obrazami.

Biorę udział w bezpłatnym szkoleniu

4. Podstawy analizy języka naturalnego

Jeśli ktoś zastanawia się nad poszerzeniem swoich umiejętności programistycznych o wiedzę z zakresu możliwości wykorzystania analizy tekstu i dokumentów za pomocą analizy języka naturalnego (NLP), to koniecznie powinien zapoznać się się z programem naszego kursu. Aby wziąć w nim udział, wystarczy podstawowa umiejętność programowania Python. W trakcie szkolenia wytłumaczone zostaną najważniejsze metody i techniki stosowane w NLP wraz z omówieniem ich potencjalnego zastosowania biznesowego. Dodatkowo, w trakcie szkolenia zaprezentowana zostanie jedna z najpopularniejszych bibliotek do pracy z tekstem – spaCy.

Biorę udział w bezpłatnym szkoleniu

5. Metody szybkiego prototypowania płytek elektronicznych PCB

Globalny rynek produkcji płytek drukowanych (PCB) szeroko się rozwija. Osiąga średnio 62 miliardy dolarów rocznie przy rosnącym zapotrzebowaniu na elektronikę, w szczególności smartfony i tablety. Te rozwijające się rynki są niezwykle zależne od możliwości skutecznego i wydajnego prototypowania. Niezależnie od tego, czy jest się profesjonalistą, hobbystą, czy studentem, można wziąć udział w naszym kursie i poznać warianty rozwoju obecnych metod produkcji i prototypowania PCB z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Biorę udział w bezpłatnym szkoleniu

6. Sztuczna Inteligencja dla każdego

20-godzinne szkolenie przeznaczone zarówno dla analityków biznesowych i systemowych, dla ekspertów IT (programistów, architektów), jak i dla wszystkich osób zainteresowanych poznaniem sztucznej inteligencji i możliwości jej zastosowania. Kurs pozwala spojrzeć na wyzwania AI z perspektywy technicznej, i biznesowej, a także zidentyfikować i ocenić możliwości zastosowania AI w pracy zawodowej. Omawiane zagadnienia, prezentowane są za pomocą prostego i zrozumiałego języka oraz zobrazowane poprzez czytelne ilustracje. Nie trzeba posiadać umiejętności technicznych, ani informatycznych, aby wziąć udział w szkoleniu.

Każdy z rozdziałów kończy się testem jednokrotnego i wielokrotnego wyboru. Uzyskanie minimum 50% poprawnych odpowiedzi ze wszystkich testów łącznie pozwala na uzyskanie imiennego certyfikatu ze znajomości sztucznej inteligencji.

Biorę udział w bezpłatnym szkoleniu

Osoby, wśród których żadna z powyższych propozycji nie zbudziła zainteresowania, zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi bezpłatnymi kursami organizowanymi przez DiH4.ai. Zapraszamy na platformę kursową, gdzie dodatkowo znaleźć można takie szkolenia jak:

 • Sztuczna inteligencja bez doktoratu
 • Budowa zbiorów danych oraz ocena jakości w rozwiązaniach bazujących na uczeniu maszynowym
 • Sztuczne sieci neuronowe – teoria i praktyka
 • Sztuczna inteligencja (inferencja) na platformach Android
Zobacz pełną ofertę darmowych szkoleń od DiH4.ai.

Sztuczna Inteligencja dla Menadżerów

Od samego początku istnienia Digital Innovation Hub jesteśmy zaangażowani w działania mające na celu wprowadzenie otoczenia biznesu oraz przedstawicieli administracji publicznej w cyfrowy świat realnych wartości czwartej rewolucji przemysłowej. Jednym z przejawów naszej działalności jest szkolenie Sztuczna Inteligencja dla Menadżerów, które powstało przy współpracy z Gdańską Fundacją Kształcenia Menedżerów, w ramach projektu „Standaryzacja usług Hubów Innowacji Cyfrowych dla wsparcia cyfrowej transformacji przedsiębiorców’ (2019-2021).

Ten kurs ten jest adresowany do wszystkich, którzy zastanawiają się, czy rozwiązania AI sprawdzą się w ich firmie i jakie korzyści przyniesie ich wdrożenie.

W trakcie szkolenia omówione zostaną:

 • podstawy koncepcji sztucznej inteligencji,
 • czynniki biznesowe wpływające na praktyczne zastosowanie technologii,
 • sposoby na skuteczne wdrożenie pierwszych rozwiązań AI w Twojej firmie,
 • praktyczne case studies wielu firm i organizacji z Polski i ze świata.

Kurs wspiera Ministerstwo Rozwoju w ramach programu Przemysł 4.0. Dlatego część kosztów jest pokryta ze środków pomocy publicznej de minimis – ostateczna cena udziału w szkoleniu to zaledwie 290 zł netto.

To szkolenie pozwoli odkryć, czym jest sztuczna inteligencja, czym jest uczenie maszynowe i jak zastosować rozwiązania AI w celu ulepszenia swojej strategii biznesowej.

Sztuczna inteligencja zmienia przyszłość.

Poznaj szczegóły i zapisz się na szkolenie

Zyskaj pewność, że nie zostaniesz w tyle!

Umiejętności AI są cenniejsze niż myślisz

Ludzki mózg może analizować duże ilości danych, ale ta zdolność posiada znaczne ograniczenia. Sztuczna inteligencja jest wolna od tych ograniczeń. Dokładniejsze prognozy i spostrzeżenia dostarczane przez sztuczną inteligencję poprawiają wydajność biznesową, obniżają koszty produkcji i zwiększają produktywność. Nic dziwnego, że wiele branż stosuje sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe do poprawy wydajności i napędzania rozwoju produktów.

Według Deloitte Research, firmy wykorzystujące sztuczną inteligencję to najnowszy trend w transformacji technologicznej. Świadczy o tym również ich prognoza. Zgodnie z nią, w ciągu najbliższych 24 miesięcy prawdopodobnie wzrośnie liczba firm, które będą wykorzystywać AI w swoich produktach i procesach, aby osiągnąć większą efektywność i realizować cele strategiczne. Tym samym AI będzie miało znaczący wpływ na gospodarkę przyszłości. Kursy i szkolenia organizowane przez DiH4.ai to możliwość rozwoju i wejścia w czwartą rewolucję przemysłową. Kierujemy je zarówno dla małych i średnich przedsiębiorców jak i zespołów działających w dużych organizacjach. Dzięki różnorodności oferty edukacyjnej każda osoba zainteresowana rozwojem sztucznej inteligencji znajdzie odpowiednie szkolenie dla siebie.


  Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

  Zgadzam się na