Przejdź do treści

Szkolenia z zakresu przemysłu 4.0 dla mieszkańców Pomorza


  • Tematyka zajęć to m.in. programowanie robotów i projektowanie techniczne.
  • W szkoleniach mogą wziąć udział aktywni zawodowo mieszkańcy województwa pomorskiego.
  • Organizator przedsięwzięcia, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, przyjmuje zgłoszenia do 21 maja.

Kursy obejmą zagadnienia programowania robotów, projektowania wspomaganego komputerowo, a także obsługi procesów druku 3D czy montażu autonomicznych sensorów. Uczestnicy przed rozpoczęciem szkoleń wezmą udział w 2-godzinnym spotkaniu z doradcą edukacyjnym, z kolei po zakończeniu zajęć przystąpią do egzaminu sprawdzającego wiedzę. Realizacją projektu pt. „Kompetencje Przemysłu Przyszłości”, współfinansowanego przez Unię Europejską, zajmuje się Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Terminy i warunki

W bezpłatnych szkoleniach mogą uczestniczyć mieszkańcy województwa pomorskiego pod warunkiem, że prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą lub są pracownikami przedsiębiorstw, bądź podmiotów ekonomii społecznej, tj. organizacji pozarządowych, spółek non-profit czy spółdzielni. Dodatkowe kryteria dotyczą wieku i ukończonych szkół – kursy są przeznaczone dla osób, które mają co najmniej 25 lat i maksymalnie średnie wykształcenie. Zgłoszenia można przesyłać do 21 maja – szczegółowe informacje są w serwisie PSSE.

Aktualny harmonogram szkoleń:
• CAD 2D, 11-14 czerwca 2021
• CAD 3D, 18-21 czerwca 2021
• Programowanie robotów przemysłowych, 9-12 czerwca 2021.

E-learning Przemysłu Przyszłości

Zainteresowani tematyką przemysłu 4.0 w serwisie E-learning Przemysłu Przyszłości znajdą kursy dotyczące cyberbezpieczeństwa, AI i łączności w nowoczesnej fabryce. Dodatkowo, eksperci Platformy Przemysłu Przyszłości przygotowali szkolenie wprowadzające do zagadnień czwartej rewolucji przemysłowej. Do końca roku w platformie pojawią się kolejne materiały, dotyczące 10 specjalistycznych dziedzin.

Zmiany na rynku pracy

Z raportu Światowego Forum Ekonomicznego pt. „The Future of Jobs Report 2020” wynika, że do 2025 roku swoje kwalifikacje będzie musiała zmienić ponad połowa pracowników na świecie. Coraz więcej osób znajdzie zatrudnienie w nowych zawodach, związanych z analizą danych, sztuczną inteligencją, przetwarzaniem w chmurze czy cyberbezpieczeństwem. Eksperci podkreślają, że wśród niezbędnych umiejętności za kilka lat znajdą się kreatywność, myślenie analityczne, kompleksowe rozwiązywanie problemów czy myślenie krytyczne.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na