Przejdź do treści

System Virtual Factory w polskiej fabryce Varroc Lighting Systems


  • Indyjski producent oświetlenia samochodowego i motocyklowego otworzył nowy zakład w Niemcach na Lubelszczyźnie.
  • Operatorzy maszyn skorzystają w fabryce z systemu komunikacji on-line Virtual Factory, którego głównym zadaniem jest zmniejszanie przerw w produkcji.
  • W Polsce działa już ośrodek badawczy i centrum sprzedaży Varroca.

Varroc Lighting Systems otworzyło zakład w Niemcach, miejscowości położonej 12 kilometrów na północ od Lublina. W fabryce wytwarzającej oświetlenie dla samochodów przedsiębiorstwo planuje zatrudnić 350 osób. Budynki firmy Varroc zajmują 25 tysięcy metrów kwadratowych, w których jest 10 linii produkcyjnych – każdego roku w Niemcach ma powstawać 3 miliony 600 tysięcy modułów oświetleniowych. Zakład będzie używał technologii komunikacyjnej o nazwie Virtual Factory.

Virtual Factory zmniejsza straty spowodowane przestojami

Rozwiązanie ułatwia operatorom maszyn natychmiastowe wezwanie pomocy, kiedy zauważą, że urządzenie fabryczne źle działa. W zakładzie przyśpieszono w ten sposób proces rozwiązywania problemów, linie produkcyjne mają szansę pracować bez strat zwykle wynikających z awarii maszyn.

Virtual Factory to narzędzie wymyślone przez Varroca, które wychodzi naprzeciw Przemysłowi 4.0 – zaznacza dyrektor zakładu, Artur Grudzień. -Pomaga nam w doskonały sposób nadzorować proces produkcji, znaleźć wąskie gardła, poprawiać wydajność oraz szybko reagować na pojawiające się kłopoty.

System został wcześniej uruchomiony w innych zakładach Varroca, m.in. w Nowym Jiczynie w Czechach.

Polski ośrodek R&D i sprzedaży

Fabryka w Niemcach warta 54 miliony euro to kolejna w naszym kraju inwestycja producenta oświetlenia z Indii. 2 lata temu Varroc Lighting Systems otworzyło w Krakowie niewielkie centrum badawczo-rozwojowe, inżynierowie pracują tam nad rozwojem technologii oświetlenia – od lamp halogenowych, po reflektory matrycowe oświetlające trasę nocą dzięki wielu niezależnym segmentom LED. Pod Wawelem opracowywane są także światła laserowe, które zapewniają nawet kilkaset metrów widoczności. Firma z Azji Południowej ma jeszcze w Polsce oddział zajmujący się handlem.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na