Startup Arena Poznań: StethoMe zwycięzcą konkursu

  • Badanie w domu, kontakt online z lekarzem i dostarczanie lekarstw na terenie szpitala.
  • Młode firmy opracowujące technologie wykorzystywane w medycynie pokazywały swoje projekty przed ekspertami i inwestorami.
  • Najciekawszym, w ocenie jurorów, przedsięwzięciem pochwalił się startup StethoMe, który stworzył stetoskop przesyłający dane do lekarza.
  • Komisja nagrodziła też 4 inne przedsiębiorstwa – Telemedico, Amorphis Pharma, medVC i UnitDoseOne.

W rywalizacji w ramach wydarzenia Startup Arena Poznań zwyciężyła firma StethoMe, która stworzyła system wykrywający wady płuc i serca. Urządzenie ułatwia robienie badania w domu, a jego wyniki przesyła do lekarza. Drugie miejsce zajęły Telemedico (konsultacje ze specjalistami przez czat, telefon lub wideorozmowę) i Amorphis Pharma. Trzecie, również ex aequo, przypadło firmom medVC oraz UnitDoseOne. Pierwsza stworzyła platformę dla lekarzy do konsultacji on-line i streamowania obrazu z kamer, mikroskopów i endoskopów, a druga – urządzenie do dystrybucji leków w szpitalu.

(Pula nagród wyniosła 10 tysięcy złotych – fot. Paweł Pomin)

Wydarzenie zorganizowano w FutureLab, czyli laboratoriach Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. To pierwsza edycja spotkania, w którym twórcy rozwiązań z zakresu Przemysłu 4.0 mają szansę poznawać inwestorów i poszerzać praktyczną wiedzę o swojej branży. Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podkreśla, że to praktyczna realizacja projektu, który został pokazany we wrześniu w Poznaniu z myślą o tym, aby Wielkopolska stała się polską Doliną Krzemową:

– Program działa lokalnie, odpowiadając na potrzeby przedsiębiorców z danego terenu. Jego celem jest zwiększenie skuteczności wdrożeń, dlatego koncentrujemy się na potrzebach i uwarunkowaniach charakterystycznych dla danego regionu.

W wydarzeniu zorganizowanym przez Platformę Przemysłu Przyszłości wzięło udział 60 przedstawicieli firm technologicznych zajmujących się obszarem life science, czyli nie tylko medycyną, ale też poprawianiem jakości życia i zapobieganiem wykluczeniu społecznemu. Kolejne edycje podobnych spotkań będą organizowane także w innych regionach Polski i skupią się nie tylko na dziedzinie life science, ale także na turystyce, zielonej energii oraz branży agrotech.

5G 6g Agile AI AR Automatyzacja Big data Blockchain Cloud computing Cyberbezpieczeństwo Digital twin DIH Dojrzałość cyfrowa Drony Druk 3D Edge computing Egzoszkielety Energetyka Fabryka przyszłości Finansowanie Fotowoltaika GOZ Human augmentation ICT IIoT Konkursy Koronawirus Logistyka ML Motoryzacja MŚP NCBR PPP Pracownicy 4.0 Prawo Przemysł 4.0 R&D Roboty Startupy VR