Przejdź do treści

Robot VT6L All-in-One najlepszy podczas Assembly Show w Rosemont


  • Przemysłowa maszyna Epsona zdobyła wyróżnienie w kategorii “robotyka” podczas targów magazynu Assembly.
  • Robot może zajmować się montażem, pakowaniem, polerowaniem i przenoszeniem materiałów oraz, dzięki kamerze, monitorowaniem pracy innych urządzeń.
  • Odwiedzający amerykańskie wydarzenie oglądali sprzęt IIoT oraz nowoczesne platformy przemysłowe.

VT6L All-in-One to niewielki, ważący zaledwie 40 kg robot. Maszyna może pakować produkty, montować drobne elementy, a także polerować. Istnieją różne opcje instalacji urządzenia w pomieszczeniu – na podłożu, suficie i na ścianie. Dzięki spełnianiu dodatkowych norm, VT6L sprosta warunkom czystych pomieszczeń o zaostrzonych, kontrolowanych parametrach środowiskowych, w których produkuje się np. elementy półprzewodnikowe. Wkrótce dostępna będzie wersja obudowy IP67, czyli całkowicie pyłoszczelna i wytrzymująca w wodzie pół godziny. Zasięg ramienia robota to 90 cm, a maksymalna masa przedmiotu, który potrafi unieść, wynosi 6 kg. W podstawie VT6L jest zainstalowany kontroler z procesorem i baterią oraz kartą pamięci Compact Flash. Urządzenie kosztuje niemal 14 tys. dolarów.

Razem z robotem producent dostarcza oprogramowanie Epson RC+ pozwalające szybko zaplanować działanie. Poza edytorem umożliwiającym wyznaczenie ruchów ramienia maszyny, aplikacja ma też debugger, który ułatwia identyfikację i rozwiązywanie problemów. Symulator 3D daje sposobność sprawdzenia gestów VT6L, zanim ten je wykona.

Assembly Show to targi organizowane przez magazyn Assembly. Na ponad 8 tys. metrów kwadratowych 308 wystawców pokazało w Rosemont w Stanach Zjednoczonych swoje rozwiązania przemysłowe. Goście wydarzenia mieli szansę zobaczyć, jak działają roboty, urządzenia IIoT oraz platformy do szybkiego montażu i obróbki drobnych elementów, np. SuperTrak Micro firmy ATS. Można było też obejrzeć rękawice startupu ProGlove służące do skanowania towarów, które opisywaliśmy wcześniej w Platformie Przemysłu Przyszłości.


Zyskasz dostęp do rzetelnej wiedzy i aktualnych informacji o wydarzeniach oraz szkoleniach z zakresu transformacji cyfrowej. Zapisz się:

Zgadzam się na